77959675 - 02177942240

ایزو 9001 ویرایش 2015

ایزو 9001 ویرایش 2015 در تاریخ 15 سپتامبر 2015 مورد ویرایش مجدد و ثبت نهایی شد.

علیرغم تفکر بسیاری از کارشناسان سیستم استاندارد نفاوت های زیادی نسبت به سابق پیدا کرد.

اضافه شدن دید استراتژیک و حرکت در مسیر استراتژیک ، تفکر مبتنی بر ریسک و مدیریت دانش و  همچنین مسئله ی بسیار مهم درک عوامل داخلی و خارجی و الزامات طرفهای ذینفع از موارد قابل توجه اضافات سیستم مدیریت کیفیت می باشد.

البته مواردی هم حذف گردید که قابل تامل می باشد مانند نظامنامه که حذف آن به خودی خود نشان دهنده تاکید بر کاهش حجم مستندات می باشد.

نماینده مدیریت نیز از استاندارد حذف و مسئولیت کلی سیستم که به عهده مدیریت رده بالا(ارشد) می باشد که میبایست وظایف را در سطوح مختلف به اشتراک بگذارد.

اقدام پیشگیرانه نیز حذف و  جای آن اقدامات مرتبط با ریسک ها قابل مشاهده است.

سیستم استاندارد بسیار کاربردی تر و دارای نقطه های قابل تامل و اجرایی تر نسبت به نسخه های گذشته می باشد.

قابل توجه است که مباحثی مانند بازنگری مدیریت و ورودی ها و خروجی های آن مورد تغییرات قرار گرفت. تغییرات در واژه ی کنترل مدارک و سوابق و یا روش اجرایی مدون که تماما با عموان اطلاعات مدون دیده میشود.

در متن جدید سازمان ها اجازه استثنا کردن بندی را ندارند و میبایست از تمامی بندها استفاده و بندهایی که با توجه به ماهیت سازمان کاربردی نیست را غیر کاربردی اعلام نمایند.

در این نسخه از استاندارد ایزو 9001  جای استفاده از واژه ی تامین کننده از واژه ی ارائه دهنده بیرونی استفاده گردیده که ارائه کنندگان محصولات و خدمات را به طور کلی شامل می شود.

برای مشاور ایزو و سایر سیستمهای مدیریتی با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید.

021-77942240-77959675

Cropped Aryan Gostar Logo 1 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *