گام های پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت

گام های پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت:

استانداردهای بین المللی ISO توسط مشاوران ایزو در سازمان های مختلف با توجه به گام های پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت اجرا می شود. این مشاوران بعنوان تسهیلگر در طی مدت زمان پیاده سازی ایزو 9001، سازمان را هدایت نموده و مستندات مورد نیاز سازمان را متناسب با آن تدوین می نماید.

همچنین بر استقرار سیستم مدیریت تا مرحله اخذ گواهینامه ایزو نظارت می کند. در برنامه پیاده سازی ایزو گام های زیر مد نظر قرار می گیرد:

  1. پیاده سازی ایزو9001: فاز شناخت سیستم مدیریت کیفیت
  2. پیاده سازی ایزو 9001: فاز آموزش

در گام دوم با همکاری مشاوران نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مطابق با الزامات استاندارد ایزو 9001 اقدام گردد. دوره های آموزشی می بایست متناسب با اندازه سازمان طرحریزی شود. باید توجه داشت آموزش ایزو جهت جاری سازی سیستم مدیریت با توجه به مستندارت طرح ریزی شده برای سطوح کارکنان و مدیران برنامه ریزی و اجرا شود.

آموزش آشنایی با ایزو 9001 و آموزش ممیزی داخلی ایزو 9001 عموما قبل از اجرای فاز مستندسازی برگزار می شود. دوره های آموزشی برگزار شده در سازمان می بایست دارای گواهینامه معتبر باشد تا بتوان از آن ها در ادامه نگهداری سیستم مدیریت استفاده نمود. این گواهینامه ها درون سازمانی و برون سازمانی خواهد بود.

الباقی گامها را نیز منتشر خواهیم کرد.

برای مشاور ایزو و مشاوره استراتژی با آریان گستر تماس حاصل فرمایید.این مجموعه یکی از پیشتازان این حرفه در زمینه مشاوره استراتژی و سایر سیستمهای مدیریتی می باشد.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

مشاور  EFQM تخصص ماست.

02177942240-77959675

3 دیدگاه در “گام های پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو