کیک های اماده

وقتی کیک های اماده در دهه 1950 به بازار آمد؛ مشتریان استقبال چندانی نکردند؛ دلیل آن این بود :
این محصول کار را بیش از حد ساده کرده بود!

ترفند فروش

♦بعد از مدتی تولیدکنندگان یک تغییر کوچک در آن ایجاد کردند؛ در واقع از به میزان جزئی سادگی کار کم کردند و خریدار می بایست یک تخم مرغ به مخلوط پودر آماده اضافه می کرد؛ با این ترفند فروش کیک ها افزایش یافت!

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
افزایش محصول 

♦با این تغییر به مشتری این احساس دست می داد که خودش کیک را پخته است و همین رضایت آنها از محصول را افزایش می داد، در یک آزمایش برای بررسی بیشتر دن اریلی و دو تن دیگر آزمایشی طراحی کردند که در آن از شرکت کنندگان خواسته می شد که یک وسیله خانگی متعلق به ایکیا شرکت سوئدی که اسباب منزل را می فروشد، را خودشان باید آن را مونتاژ کرده و استفاده کنند.

شرکت تولید خرس عروسکی

♦نمونه های استفاده این هم کم نیست، یک شرکت تولید خرس عروسکی به کودکان اجازه می دهد که خودشان عروسکشان را بسازند و همین دلبستگی کودکان به اسباب بازی جدیدشان را افزایش می دهد

مشاوره استراتژی با آریان گستر
احساس مثبت قدرت و توانمندی

♦مشخص شد که افراد ارزش بیشتری برای چیزهایی که خودشان در ساختن آنها نقش دارند، قائل می شوند، وقتی کسی چیزی می سازید نوعی احساس مثبت قدرت و توانمندی به او دست می دهد که مطلوبیت محصول را بالا می برد؛

نتیجه مدیریتی :

گاهی اوقات در طراحی سیستم ها، نظام ها ، تجهیزات، دستورالعمل ها و … نیازی نیست تا سیستم مربوطه را بطور کامل طراحی و تدوین کرده و دراختیار کارکنان قرار دهیم. با عدم تکمیل، و واگذاری تکمیل به آن فرد، علاقه وی به آن موضوع را افزایش می دهیم و بدین ترتیب منجر به دلبستگی و تعهد بیشتر فرد خواهیم شد.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
کیک های اماده
Description
نتیجه مدیریتی : گاهی اوقات در طراحی سیستم ها، نظام ها ، تجهیزات، دستورالعمل ها و ... نیازی نیست تا سیستم مربوطه را بطور کامل طراحی و تدوین کرده و دراختیار کارکنان قرار دهیم. با عدم تکمیل، و واگذاری تکمیل به آن فرد، علاقه وی به آن موضوع را افزایش می دهیم و بدین ترتیب منجر به دلبستگی و تعهد بیشتر فرد خواهیم شد.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *