کرونا و بحران بیکاری

کرونا و بحران بیکاری

کرونا و بحران بیکاری

♦بنا به پیش‌بینی سازمان جهانی کار، بر اثر اپیدمی کووید ۱۹ یا ویروس کرونا نزدیک به ۲۵ میلیون نفر بیکار می‌شوند. ارزیابی‌های اولیه، نیاز به ابتکار فوری در سه زمینه را آشکار می‌کند: حمایت از کارگران در محل کار، تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال، پشتیبانی از تداوم کار و درآمد افراد این راهکارها شامل گسترش کمک‌های اجتماعی، پشتیبانی از مشاغل (مانند ایجاد مشاغل موقت و کوتاه‌مدت، پرداخت یارانه، و پرداخت بازخرید یا بیمه‌های بیکاری)،معافیت‌های مالیاتی برای کسب و کارهای بسیار کوچک، کوچک و متوسط، و کمک‌های مالی به بخش‌های مشخص اقتصادی است.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
وضعیت‌های مختلف

♦در خوش‌بینانه‌ترین وضعیت، ویروس کووید ۱۹ می‌تواند به افزایش بیکاری ۵.۳ میلیون نفر در جهان و در بدبینانه‌ترین وضعیت، به بیکاری ۲۴.۷ میلیون نفر بینجامد،در رکود اقتصادی جهانی سال‌های ۲۰۰۸-۲۰۰۹، جهان به بیکار شدن ۲۲ میلیون نفر دچار شد. این ارقام، به جمعیت ۱۸۸میلیونی کنونی بیکاران جهان افزوده خواهد شد.

بخش‌های آسیب‌پذیر اقتصادی

♦در این میان، بخش‌های اقتصادی توسعه نیافته و مشاغلی با دستمزدهای پایین، بالاترین آسیب را خواهند دید،یکی از پیامدهای اقتصادی همه‌گیری کرونا،کاهش ساعت کار و دستمزدها است. کسب‌و‌کارهای مستقل و کوچک در کشورهای درحال توسعه، بیشتر درمعرض تغییر و تحول هستند.

مشاوره EFQM با آریان گستر
محدودیت‌های گردهمایی و تجمع

♦به ویژه اکنون به دلیل محدودیت‌های گردهمایی و تجمع و کاهش شدید حرکت‌های جمعی،درآمد بسیاری از کارگران در آن حوزه‌ها نیز به‌شدت کاهش یافته است پژوهش‌ها در این زمینه، حاکی از احتمال از دست رفتن درآمدها در آن بخش، تا رقمی بین ۸۶۰ بیلیون دلار تا ۳.۴ تریلیون دلار تا پایان ۲۰۲۰ است.

افزایش فقر

♦فقر به طرز فزاینده‌ای گسترش خواهد یافت. کاهش فعالیت‌های اقتصادی،به گونه‌ای ویرانگر کارگران را به خط فقر نزدیک خواهد کرد و برخی را به زیر خط فقر خواهد کشاند،بر اساس پیش بینی‌های سازمان جهانی کار، بین ۸.۸ میلیون تا ۳۵ میلیون نفر به جمعیت جهانی فقرا اضافه خواهد شد. پیش از این، پیش‌بینی می‌شد که در پایان سال ۲۰۲۰ تنها ۱۴ میلیون به جمعیت فقرا اضافه شود، اما اکنون، در سایه تاثیرات ویروس کرونا، آن شمار با سرعت و شدت افزایش خواهد یافت.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
کرونا و بحران بیکاری
Description
محدودیت‌های گردهمایی و تجمع ♦به ویژه اکنون به دلیل محدودیت‌های گردهمایی و تجمع و کاهش شدید حرکت‌های جمعی،درآمد بسیاری از کارگران در آن حوزه‌ها نیز به‌شدت کاهش یافته است پژوهش‌ها در این زمینه، حاکی از احتمال از دست رفتن درآمدها در آن بخش، تا رقمی بین ۸۶۰ بیلیون دلار تا ۳.۴ تریلیون دلار تا پایان ۲۰۲۰ است.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *