77959675 - 02177942240

کارایی:

مقایسه آنچه در واقع با تولید و یا همان مصرف منابع (پول، زمان، کار و غیره) حاصل می شود یا انجام می شود. این یک عامل مهم در تعیین بهره وری است. همچنین اثربخشی را ببینید. کارایی نشان دهنده سطح عملکردی است که توصیف می کند با استفاده از حداقل مقدار ورودی منابع مصرفی برای به بالاترین مقدار خروجی دست یافت.

کارایی اشاره به استفاده از تمام ورودی ها در تولید هر خروجی داده شده، از جمله زمان و انرژی شخصی است. این یک مفهوم قابل اندازه گیری است که می تواند با استفاده از نسبت خروجی مفید به کل ورودی تعیین شود. این شاخص باعث کاهش اتلاف منابع مانند مواد فیزیکی، انرژی و زمان در حالی که انجام خروجی مطلوب است.

یک سازمان کارآمد بهتر است که بتواند به کارکنان خود خدمت کند و به صورت رقابتی عمل کند. هنگامی که کالاها به طور موثر تولید می شوند، می توان آنها را با قیمت پایین تر فروخت. پیشرفت هایی که به علت کارآیی رخ داده اند، استانداردهای عملکرد بالا را تسهیل می کنند زیرا کالاها می توانند دورتر و سریعتر حمل شوند. علاوه بر این، پیشرفت در کارایی، هفته کاری را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. در حال حاضر بیشتر کارها می تواند در زمان کوتاه تر انجام شود.

کارآیی اقتصادی

کارآیی اقتصادی به بهینه سازی منابع اشاره دارد. هیچ آستانه ای مشخص نیست که کارایی یک اقتصاد را تعیین کند، اما نشان می دهد که کالاهای تولید شده با کمترین هزینه و کار با بیشترین تولید ممکن انجام می شود.

کارایی یک ویژگی مهم است، زیرا تمام ورودی ها کمیاب هستند. زمان، پول و مواد اولیه محدود است و مهم است که آنها را در حفظ سطح قابل قبولی از خروجی حفظ کنید.

 

برای مشاور ایزو و مشاوره استراتژی با آریان گستر تماس حاصل فرمایید.این مجموعه یکی از پیشتازان این حرفه در زمینه مشاوره استراتژی و سایر سیستمهای مدیریتی می باشد.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

مشاور  EFQM تخصص ماست.ایزو 9001 با آریان گستر

02177942240-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *