لوگو

پنج گام اساسی برای هدف گذاری مؤثر (SMART):

  1. Specific: مشخص
  2. Measurable: قابل اندازه گیری
  3. Attainable: دست یافتنی
  4. Realistic: واقع بینانه
  5. Timely: زمانبندی شده

1.اهداف خود را معین، روشن و شفاف بیان کنید. اگر قصد دارید اهداف ماه آینده، شش ماه آینده یا سال آینده خود را تعیین کنید، باید آن ها را صریح و روشن مطرح کنید. این کافی نیست که بگویید می خواهم  در شش ماه آینده پیشرفت کنم. این پیشرفت را در کدام زمینه در نظر دارید؟

2.اهدافتان باید قابل اندازه گیری باشد باید بتوانید اندازه بگیرید که چه قدر به سمت هدفتان پیش رفته اید.

3.در انتخاب هدف واقع بین باشید. اهدافی را برای خود در نظر بگیرید که دسترسی به آن ها امکانپذیر باشد.

4.هدف های دست یافتنی، عمده  اساسی زندگی خود را تعیین کنید. اهداف باید واقعی و قابل دسترس باشد. اهدافی که با توانایی و امکانات شما تناسب ندارند، غیرقابل دسترسی اند.

5.هدف ها باید قابل زمانبندی باشد. اغلب مشاهده می شود که بسیاری از مردم در شروع سال اهدافی را برای خود برمی گزینند و به روی کاغذ می آورند، اما آن را در پوشه ای بایگانی کرده تا پایان سال نیز به آن مراجعه نمی کنند. وقتی هدفی را برمی گزینید، باید با استفاده از یک جدول زمانبندی شده، مدام آن راوارسی کنید و از آخرین وضعیت آگاه شوید. به این ترتیب، اگر پیشرفتی به سوی هدف خود مشاهده کنید، احساس رضایت و خرسندی خواهید داشت و به ادامه ی راه ترغیب می شوید و هرگاه به بیراهه کشانده شوید خود را به مسیر درست هدایت خواهید کرد.

برای مشاور ایزو و مشاوره استراتژی با آریان گستر تماس حاصل فرمایید.این مجموعه یکی از پیشتازان این حرفه در زمینه مشاوره استراتژی و سایر سیستمهای مدیریتی می باشد.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

مشاور  EFQM تخصص ماست.

ایزو 9001 با آریان گستر

02177942240-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *