هدف ایزو

هدف ایزو

متن زیر اطلاعاتی زا در مورد هدف ایزو و سیستم های مدیریتی ارائه می نماید،با ما همراه باشید:

بسیاری از مواقع علیرغم این که سازمان ها به دنبال پیاده سازی سیستم اثزبخش و کارا در زمینه های مختلف مانند سیستم مدیریت کیفیت، سیستم مدیریت محیط زیست ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و …… می باشند اما هدف در نهایت مفقود و گم می شود.

برای مثال بیسار زیاد مشاهده شده که شرکت هایی درخواست پیاده سازی کامل سیستم استاندارد و اثربخش را داشته اند ، اما بعد از مدتی اعلام نمودند مشاوری که خود شرکت گواهی کننده معرفی کرد ،فرایند پیاده سازی را به انجام میرساند.

بر این اساس چند موضوع مطرح است:

 

1- اگر به دنبال اثربخشی سیستم میباشید، چرا با شزکتی که گواهی کننده CB معرفی کرده فعالیت میکنید.(پس حتما به دنبال قاب گواهینامه هستید و یا گمراه شده اید)

2- آیا شرکت صدور گواهینامه چنین اجازه ای دارد؟؟؟؟؟ یقیناً در این صورت تضاد منافع و بندهای مرتبط با آن برای شرکت صدور گواهینامه بی معنی است (پس خطا کار است) یعنی قابل اعتماد نیست.

3- وقتی شرکت CB  (نهاد صدور گواهینامه ) قابل اعتماد نیست پس حتما ممیزی ها واقعی و بی طرفانه انجام نمی شود. با انجام نشدن واقعی ممیزی هیچ گاه سازمان به اثربخشی نخواهد رسید.

هدف ایزو و پساده سازی سیستم های مدیریتی ارتقاست.ارتقای سطح سازمان نسبت به سیستم پیاده سازی شده.

لذا نباید فراموش کرد که اولین مقوله برای رسیدن به ارتقا انجام فرایندها به طور دقیق، منطقی و دور از کج اندیشی است.

هشدار:

قابل توجه شرکت های CB، بر اساس الزامات ایزو 17021 لطفاً در جایگاه خود به شخصیت و شان نهاد خود احترام بگذارید و بی طرفی را رعایت نمائید.لذا بر مبنای رعایت شئونات اخلاقی ا ز نام بردن شرکت های صدور گواهینامه متخلف فعلاً معذوریم.ولیکن در صورت ادامه این روند با توجه به بازدید بالای این وب سایت (روزی 1300 بازدید) حتما اسامی این نهاد ها را به اطلاع عموم خواهیم رساند.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو