ایزو 17021

ایزو 17021

گواهی کردن سیستم مدیریت یک سازمان، مانند سیستم مدیریت کیفیت، سیستم مدیریت زیست­‌ محیطی یا سیستم مدیریت امنیت اطلاعات یک سازمان، یکی از روش‌هایی است که اطمینان می­دهد سازمان سیستمی را برای مدیریت جنبه­­های مرتبط با فعالیت‌ها، محصولات و خدمات خود در راستای خط مشی سازمان و الزامات استاندارد سیستم مدیریت مربوط اجرا کرده است.

ایزو-آی ای سی 17021، الزاماتی را برای نهاد­های ارائه دهنده ممیزی و گواهی کردن سیستم­های مدیریت مشخص می­کند. این استاندارد الزامات عام را برای نهادهائی تعیین می­کند که ممیزی و گواهی کردن در زمینه­های مربوط به کیفیت، محیط زیست و سایر انواع سیستم­های مدیریت را انجام می­دهند. چنین نهادهائی به عنوان نهادهای گواهی ­کننده نامیده می­شوند. هدف از رعایت این الزامات، حصول اطمینان از این است که نهادهای گواهی­کننده،گواهی کردن سیستم مدیریت را به روشی شایسته، همخوان و بی­طرفانه انجام می­دهند تا بدینوسیله شناسایی این گونه نهادها و پذیرش گواهی آن­ها بر مبنایی ملی و بین­المللی آسان گردد. این بخش از استاندارد ایران-ایزو-آی ای سی 17021، به‌عنوان پایه­ای برای تسهیل شناسایی گواهی سیستم مدیریت در ارتباط با تجارت بین­المللی کاربرد دارد.

گواهی کردن سیستم مدیریت به طور موثری اثبات می کند سیستم مدیریت سازمان شرایط زیر را دارا است:

الف- با الزامات مشخص شده انطباق دارد

ب- به‌صورت مداوم قادر به دستیابی به خط مشی و اهداف بیان شده می‌باشد

ج- به‌طور اثربخش اجرا می­شود

  • در این استاندارد برای اصطلاح Certification که در استاندارد بین المللی ماخذ به کار رفته است دو اصطلاح در زبان فارسی در نظر گرفته شده است، یکی به معنای فرآیند “گواهی کردن” و دیگری به معنای نتیجه فرآیند یعنی “گواهی” است که برحسب ضرورت به کار می روند.

جهت مشاور ایزو مانند ایزو 22000 کارشناسان آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

مشاوره ایزو 9001 و مشاوره EFQM تخصص ماست.

 

1 دیدگاه در “ایزو 17021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو