لوگو

نقطه‌ حداکثر تأمل

◊بهترین ایده‌ها زمانی به سراغ‌تان می‌آیند که مشغول نوشتن هستید، نه درحال فکرکردن،اگر قرار باشد در یک جزیره‌ی دورافتاده در وسط اقیانوس یک همراه داشته باشید، چه کسی را با خودتان می‌برید؟ همسرتان دوست‌تان؟ یک مشاور؟ باهوش‌ترین استاد دانشگاه؟ یک‌نفر که سرگرم‌تان کند؟ البته که هیچ‌کدام برای بلندمدت به‌کارتان نخواهد آمد،کسی را با خود ببرید که بتواند یک قایق بسازد.

نحوه‌ عرضه‌ محصولات

◊دوستی دارم که برای راه‌اندازی و تاسیس شرکت داروسازی‌اش ده‌سال وقت گذاشت،او با دقت صدها کتاب در زمینه‌ی کارآفرینی مطالعه کرد،ساعت‌ها صرف یادگیری نحوه‌ عرضه‌ محصولاتش کرد انبوهی از تحقیقات علمی درباره‌ بازار را بررسی کرد و دوجین طرح برای کسب و کارش نوشت،نتیجه‌ کار؟فعلا هیچ؟او همواره به نقطه‌ای می‌رسد که تفکراتش به او می‌گویند:”ایده‌ خوبی است، اما بستگی به شیوه‌ اجرایی تو و عملکرد رقبایت دارد.”

مقدار اطلاعات اضافی

◊ما در زمان فکرکردن به یک موضوع، به ‌نقطه‌ای می‌رسیم که دیگر هرچه‌قدر هم که فکر کنیم،حتی یک میلی‌متر هم از این نقطه جلوتر نخواهیم رفت،از این لحظه به بعد، مقدار اطلاعات اضافی که با فکرکردن درباره‌ آن موضوع به‌دست می‌آوریم،به صفر می‌رسد،این همان لحظه‌ای است که “نقطه‌ی حداکثر تأمل” نام دارد.

نقطه حداکثر تأمل

◊البته منظورم این نیست که من با فکرکردن روی جزئیات مخالفم،بررسی‌کردن یک ایده حتی برای لحظاتی کوتاه می‌تواند دید فوق‌العاده‌ای به انسان بدهد،با این‌حال بازدهی این فرآیند به‌سرعت کاهش می‌یابد و شگفت‌آور است که چه‌قدر زود به نقطه حداکثر تأمل می‌رسیم.

احساسات گذرا

◊البته ممکن است لازم شود کمی زمان اضافه هم به خودتان بدهید تا احساسات گذرا، بی‌جهت روی تصمیم‌تان تاثیر نگذارند،اما بعد از آن، فکرکردن، شما را از نتیجه‌ای که گرفته‌اید جلوتر نخواهد برد،اگر به اطلاعات جدید نیاز دارید، بهتر است دست‌به‌کار شوید.

تأمل‌کردن

◊اگر تأمل‌کردن را یک چراغ‌قوه‌ جیبی در نظر بگیریم، عمل‌کردن مانند یک نورافکن به‌معنای واقعی کلمه است به‌محض اینکه به یک جایگاه جدید و جذاب رسیدید، می‌توانید مجددا چراغ‌قوه‌ خود را روشن کنید.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،

عادت فکر کردن روی مسائل

◊اما چرا ما عادت داریم بیش از اندازه روی مسائل فکر کنیم، بسیار فراتر از نقطه‌ حداکثر تأمل! چرا؟چون این‌طور راحت‌تر است،خیلی ساده‌تر است که روی مسائل فکر کنیم تا این‌که ابتکار عمل آن‌ها را به‌دست بگیریم.

سبک‌سنگین‌کردن

◊گمانه‌زنی لذت‌بخش‌تر از عمل‌گرایی است،مادامی که هنوز درحال سبک‌سنگین‌کردن گزینه‌های‌تان هستید، احتمال شکست صفر است؛ اما به‌محض این‌که وارد عمل می‌شوید، خطر شکست‌خوردن به‌مراتب بیشتر خواهد بود،به‌همین دلیل است که مردم فکرکردن و تحلیل‌کردن را ترجیح می‌دهند.

باید دست‌به‌کار شوید 

◊پیکاسو می‌گوید برای اینکه بدانید می‌خواهید چه چیزی بکشید، باید دست‌به‌قلم شوید،در مورد امور زندگی‌تان هم همین‌طور است،برای اینکه بدانید چه می‌خواهید باید دست‌به‌کار شوید،این مطلب ممکن است تلنگری به شما بزند ولی حواس‌تان را جمع کنید که صرفا با فکرکردن به یک زندگی خوب، به آن نمی‌رسید.

مشاوره EFQM با آریان گستر

مرز نقطه‌ حداکثر تأمل

◊لطفا دفعه‌ بعد که می‌خواهید تصمیم مهمی بگیرید،به‌دقت روی آن فکر کنید،اما فقط تا مرز نقطه‌ حداکثر تأمل غافلگیر خواهید شد از اینکه چقدر زود به نقطه‌ حداکثر تأمل می‌رسید به‌محض رسیدن،چراغ‌قوه‌ خود را خاموش و نورافکن را روشن کنید.

در آخر

◊این روش هم در محل‌کار و هم در خانه به‌کارتان خواهد آمد؛ چه مشغول سرمایه‌گذاری روی حرفه‌تان باشید، چه دنبال بهبود زندگی عاشقانه‌تان.

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *