مصاحبه استخدامی

مصاحبه استخدامی

مصاحبه استخدامی

چگونه در مصاحبه‌ی استخدامی بهترین گزینه را انتخاب کنیم؟

شاید شما هم تاکنون به مصاحبه شغلی رفته باشید، در اغلب مصاحبه‌ها سوالاتی تکراری پرسیده می‌شود اما گاهی این سؤالات کلیشه‌ای برای شناخت فرد کافی نیست و کمکی به پیشرفت سازمان نمی‌کند.

باید مصاحبه استخدامی به‌گونه‌ای باشد که تمام خصوصیات فرد مصاحبه شونده را فاش کند تا کارفرما بتواند تصمیم درستی برای انتخاب نیروی کاری خود بگیرد و سازمانش را در راستای توسعه بیشتر جلو ببرد. باید بهترین سؤالات را در زمان محدود مصاحبه از فرد مقابل بپرسید تا تصمیم درستی اتخاذ کنید.

در بیشتر مصاحبه‌های استخدامی سوالاتی پیرامون مهارت‌های فرد متقاضی پرسیده می‌شود و سؤالات، خیلی در محور ویژگی‌های شخصیتی و قدرت مدیریتی مصاحبه‌شوندگان نیست. این در حالی است که بیشتر توانمندی‌های فردی به خصوصیات شخصیتی چون همدردی، ثبات، خودآگاهی و ارتباط اجتماعی وابسته است.
شاید اکنون سؤال کنید چه سؤالاتی بهتر است در مصاحبه‌ی استخدام بپرسیم تا بهره وری بیشتری داشته باشیم.

1- باید شرایط خوبی برای انجام مصاحبه فراهم کنید

بهترین تصمیم وقتی اتخاذ می‌شود که ارتباطی صادقانه و هدفمند میان کارفرما و مصاحبه‌شونده به وجود آید. پس باید گفتگوی خوبی با فرد داشته باشید. اگر می‌خواهید نیروی جدیدی را برای مدیریت قسمتی از سازمان یا شرکت خود استخدام کنید، پیشنهاد می‌کنیم به خارج از محل کار بروید و در یک رستوران یا کافی‌شاپ قرار ملاقات بگذارید، با این کار گفتگوی هدفمندتری با فرد متقاضی خواهید داشت.

2- سؤالاتتان هدفمند و با مفهوم باشد

اگر به دنبال جواب‌های تکراری نیستید، دست از سؤالات کلیشه‌ای هم بردارید. توصیه می‌کنیم نظر فرد مصاحبه‌شونده را درباره اتفاقات اخیر جامعه بپرسید یا از او بخواهید یکی از خصوصیات بارز و قابل افتخاری که از پدر و مادر خود به ارث برده را نام ببرد و از توانمندی‌های ذاتی‌اش بگوید.

3- فرد متقاضی علاقه‌ای به آموزش دادن دارد؟

حتماً می‌دانید زمانی صلاحیت یک فرد احراز می‌شود که نه‌تنها مدیران او عملکردش را مورد تائید قرار دهند، بلکه افرادی هم که این فرد مدیریت آن‌ها را بر عهده داشته از او راضی باشند. پس مدیران موفق و خوب کسانی هستند که از طریق آموزش به دیگران یک گروه قوی می‌سازند.

4- با دقت به صحبت‌های فرد متقاضی گوش دهید

اصلی‌ترین وظیفه فردمصاحبه کننده این است که به‌خوبی به صحبت‌های طرف مقابل خود گوش دهد. اگر در مصاحبه استخدامی به جواب موردنظر خود نرسیدید، سؤالات بیشتری از او بپرسید و از متقاضی بخواهید بیشتر درباره این موضوع برایتان حرف بزند تا اطلاعات جامعی از او به دست آورید.

5- به رفتار مصاحبه‌شونده قبل و بعد از مصاحبه توجه کنید

باید در هنگام مصاحبه به توانایی‌های فرد برای انجام کار موردنظر توجه داشته باشید، پس توصیه می‌شود رفتار فرد متقاضی را قبل و بعد از مصاحبه موردتوجه قرار دهید. آیا ارتباط با او حس مثبتی به شما می‌دهد یا تمام انرژی‌تان از دست می‌رود؟ حتی لازم است به رفتار او با دیگر کارمندان نیز توجه کنید.

– در پایان پیشنهاد می‌کنیم سؤالاتی بپرسید که خصوصیات شخصی فرد برایتان فاش شود و ببینید او می‌تواند به پیشرفت شرکت شما کمک کند و تأثیر مثبت روی ارتقای سازمانتان داشته باشد یا نه؟

مشاوره 45001

مشاوره 14001

مشاوره EFQM

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarc

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *