مدیریت خشم

متن زیر مطالبی را در ممورد مدیریت خشم ارائه می نماید که می توانید مطالعه بفرمایید:

♦ افرادیكه كنترل و مدیریت عصبانیت در آنها سخت و دشوار است نیاز به برنامه‌ ای برای مهار عصبانیت دارند، نكات زیر، مسائل مهمی می‌باشند كه به شما در كنترل عصبانیت كمك می‌كنند :

نكته اول :

♦ این سوال را از خود بپرسید: «آیا این موضوع 10 سال دیگر هم برایم مهم است؟» به این وسیله می‌توانید مسئله را از دیدگاهی آرامتر بنگرید.

نكته دوم :

♦ از خود بپرسید: «بدترین نتیجه مورد عصبانیت من چیست؟» اگر كسی در پای صندوق فروشگاه از شما سبقت گرفت، سپری كردن سه دقیقه بیشتر، مسئله‌ای آنچنان مهم نمی‌باشد.

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
نكته سوم :

♦ تصور كنید كه خود شما نیز همان كار (كاری كه موجب عصبانیتتان شده است) را انجام می‌دهید. با خود رو راست باشید، قبول كنید كه گاهی اوقات شما نیز جلوی یك راننده دیگر درمی‌آیید… بعضی مواقع این مسئله تصادفی است. آیا نسبت به خود نیز عصبانی می‌شوید؟

نكته چهارم :

♦ از خود بپرسید: «آیا طرف مقابل این كار را به‌طور عمدی نسبت به من انجام داده است؟» در بسیاری از مواقع متوجه خواهید شد كه این مسئله فقط در اثر بی‌دقتی و تعجیل رخ داده و كسی نمی‌خواسته شما را ناراحت كرده و بیازارد.

نكته پنجم :

♦ سعی كنید قبل از گفتن هر كلامی تا عدد 10 بشمارید.انجام اینکار ربط مستقیمی باعصبانیت ندارد ولی می‌تواند صدمات ناشی از عصبانیت را به حداقل برساند.

مشاوره استراتژی با آریان گستر
نكته ششم :

♦ شمارش تا 10 را با روش‌های جدید و بهتر انجام دهید مثلا این كار را با یك تنفس عمیق بین هر شماره عملی سازید. تنفس عمیق – از دیافراگم – به افراد كمك می‌كند تا احساس راحتی كنند.

نكته هفتم :

♦ می‌توانید سرعت شمارش اعداد را كندتر سازید، مثل شمارش یك شكلات، دو شكلات و… یا هر چیز دیگری كه برای شما خوشایند و خنده‌دار باشد.

نكته هشتم :

♦ تجربه‌ای آرامش‌بخش را تجسم نمایید، چشمانتان را ببندید و در ذهن خود به جایی که دوست دارید سفر كنید، این كار را در مكانی امیدبخش و به دور از استرس انجام دهید.

#ارتباط_موثر
#هوش_هیجانی

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
مدیریت خشم
Description
نكته هفتم : ♦ می‌توانید سرعت شمارش اعداد را كندتر سازید. مثل شمارش یك شكلات، دو شكلات و... یا هر چیز دیگری كه برای شما خوشایند و خنده‌دار باشد.
Author
Publisher Name
آریان گستز
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *