لوگو

مدیران زئوسی

مدیران زئوسی یکی از مباحث مهم در زمینه مدیریت می باشد که در متن زیر می توانید دنبال بفرمایید:

تصویر موقعیت زئوس، مردی ست که در میان بزرگان نشسته در حالیکه با اقتدار کافی بر همه آنان فرمانروایی می کند،مردانی که اختیار تمامی امور را در دست دارند، در آن امر موفق هستند و فرمانروای زندگی می باشند، صاحب شخصیت زئوس گونه اند‏.

زئوس، فردی جاه طلب است که توانایی حکمرانی بر قلمرو خود را دارد. تمایل بر ریاست از ویژگی های اصلی این کهن الگوست.

الگوی عملکرد قطعی

کهن الگوی عملکرد قطعی: “عقاب” و “رعد و برق” (آذرخش) دو نماد اصلی زئوس هستند که بیانگر عمل از راه دور، قطعیت و سرعت عمل اند که از مشخصات کهن الگوی زئوس می باشند.

شکارچی توانا و موفق

عقاب مظهر یک شکارچی توانا و موفق است،از زمین اوج می گیرد،از فاصله دور چیزی که می‏ خواهد را در نظر می آورد، آنگاه سریع پایین آمده و شکار را در میان پنجه ‏هایش جای می دهد.

مشکلات روانی زئوس
مردی که احساسات را نادیده بگیرد، مرد کاملی نیست:

نادیده گرفتن عواطف و احساسات در کنار قدرت طلبی می ‏تواند ترکیب مخربی بسازد.
مرد زئوس تایپ معمولاً با بدن خود به عنوان وسیله‏ ای برای درک احساسات، غریبه است.

عواطف و احساسات

در نگاه زئوس،مردانی که از عواطف و احساسات بیشتر و مشخص تری برخوردارند و با احساس همدردی به اطرافیان می ‏نگرد، افرادی ضعیف هستند.

 

غالباً زئوس در دنیای احساسات نمی تواند با دیگران ارتباط خوبی برقرار کند،همین امر هم سبب احساس گناه، بی ارزش دانستن و محکوم کردن دیگران منجر می‏شود،چنین مردی که در درک این موارد مهم دچار نقص است، مرد کاملی نیست.

قدرت فساد آور

ذهنیتِ اگر قدرت داشته باشی حق با تو خواهد بود!!!:خطر وقتی از راه می ‏رسد که فردی با چنین ذهنیتی به قدرت برسد،قدرت فساد آور است،چنین فردی خود را فراتر از قانون می پندارد و دوست دارد هرگونه که خودش تشخیص می دهد عمل کند.

وفاداری و انگیزه های اطرافیانشان

قدرت معمولا با توهم همراه است،مردان دارای قدرت، از سرنگونی می‏ترسند و به وفاداری و انگیزه های اطرافیانشان شک می ‏کنند،آنان دیگران را دشمنانی فرض می کنند که مدام باید مراقب شان بود.

“لباس جدید امپراطور:

غرور و بزرگ نمایی!”: این توهم که مردی که اقتدار دارد و بر تخت قدرت تکیه داده، در همه امور کارشناس خبره ای است، گریبان زئوس را میگیرد. غرور باعث می‏شود تا حقیقت دیده نشود. ضمن اینکه غرور مرد زئوسی نسبت به خودش باعث می‏شود آلت دست کسانی که در جایگاه بالاتری نسبت به او هستند، قرار گیرد

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.

کار، شغل و حرفه

مردان زئوسی علاقه زیادی دارند که برای خود کار کنند و خودشان رئیس باشند و از زیردست بودن به هیچ وجه خوششان نمی ‏آید.

فرصت‏ های مناسب

وقتی زئوس در جایگاه رئیس نباشد،مدام شکایت دارد که چرا بالاسری ‏ها کارهایی که او در آنها موفق است را نمی‏بینند و همواره به دنبال فرصت‏ های مناسب پیشرفت است.

توسعه و بزرگ کردن کار

زئوس تایپ‏ ها احساسات را در کارشان دخالت نمی‏ دهند و همیشه در پی توسعه و بزرگ کردن کارشان هستند
نسبت به کار کنجکاو و سختکوش ‏اند و اغلب در کارها پیش قدم می‏ شوند و فرصت‏ها را می‏ ربایند.

موقعیتی بالاتر از دیگران

فردی با ویژگی‏ های زئوس، مایل است موقعیتی بالاتر از دیگران داشته باشد و بر دیگران فرمانروایی کند،نگاه از بالا به پایین دارد،اگر لازم باشد کسی را که برایش کار می‏ کند اخراج یا تنبیه کند،به راحتی و بدون اغماض این کار را انجام می ‏دهد.

حوزه حاکمیت

در عین حال تمام افرادی که در هر مرحله و به هر علتی با او در ارتباط بوده ‏اند‏، از حوزه حاکمیت و ارتباطاتش حذف نمی‏ شوند.

مشاوره EFQM با آریان گستر

هرم امنیت فردی

اشخاص برای بودن در هرم امنیت فردی با آرکتایپ غالب زئوس،لازم است با او همسو شوند،وگرنه از هرم او خارج می‏شوند،نه اینکه او کاری بکند،بلکه فضا را طوری فراهم می ‏کند که شخص پس مدتی خودش متوجه می‏شود که در آنجا جایی ندارد.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
مدیران زئوسی
Description
هرم امنیت فردی اشخاص برای بودن در هرم امنیت فردی با آرکتایپ غالب زئوس، لازم است با او همسو شوند،وگرنه از هرم او خارج می‏شوند،نه اینکه او کاری بکند،بلکه فضا را طوری فراهم می ‏کند که شخص پس مدتی خودش متوجه می‏شود که در آنجا جایی ندارد.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *