مدلهاي سرآمدي

مدلهاي سرآمدي

مدلهاي سرآمدي

مدلهاي سرآمدي (تعالي) كسب و كار، پاسخي است به اين سوال كه سازمان برتر چگونه سازماني است، چه اهداف و مفاهيمي را دنبال ميكند و معيارهايي كه بر رفتار آن حاكم هستند، چيست؟

امروزه اكثر كشورهاي دنيا با تكيه بر اين مدلها، جوايزي را در سطح ملي و منطقهاي ايجاد كردهاند كه محرك سازمانها و كسب و كارها در تعالي، رشد و ثروتآفريني است. جايزه دمينگ در ژاپن، جايزه بالدريج در ايالات متحده آمريكا و جايزه اروپايي كيفيت كه توسط بنياد اروپايي مديريت كيفيت ايجاد شده، و به مدل EFQM معروف است، در سه قطب اقتصادي بزرگ سده اخير يعني ژاپن، آمريكا و اروپا، اصليترين نمونه از اين جوايز هستند.

در بين اين مدلها، مدل EFQM عموميت و استقبال بيشتري در سطح جهان يافته است و الگويي براي بسياري كشورهاي ديگر در طراحي اين جوايز بوده است . قريب يك دهه است كه در شركتهاي ايراني علاقه زيادي براي انجام ارزيابي، چه داخلي و چه بيروني، براساس مدل EFQM مشاهده ميشود. جرياني كه بسياري از شركتها را درگير پروژههايي در اين حوزه نموده و رمقي نسبي به صنعت توسعه نيافته مشاوره مديريت در ايران بخشيده است. مدل تعالي سازماني در شرايطي در ايران مطرح ميشود كه در جهان بيش از 70 مدل سرآمدي ملي و 90 جايزه كيفيت وجود دارد كه عموماً بهره گرفته از مدلهاي EFQM و بالدريج بوده و به سوي يكديگر همگرا شدهاند .

برای مشاوره ایزو و مشاوره EFQM  همین حالا با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موقثیت با ما همراه باشید.

برای پیاده سازی EFQM با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *