لوگو

صحـه‌ گذاری Validation

تأييد از طريق‌ فراهم‌ آوردن‌ شواهد عيني‌ در مورد اينكه‌ الزامات‌ و يا خواسته‌ها براي‌ استفاده‌ مورد نظر يا كاربرد خاص‌ برآورده‌ شده‌اند.

اصطلاح‌ “صحه‌گذاري‌ شده‌” به‌ منظور مشخص‌ كردن‌ وضعيت‌ مربوطه‌ (پس‌ از صحه‌گذاري‌) به‌كار مي‌رود.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
شرايط‌ استفاده‌ مي‌تواند واقعي‌ يا شبيه‌سازي‌ شده‌ باشد

با توجه به تعاریفی که از تصدیق و صحه گذاری دیدید می توان گفت که در نظر اول این دو مطلب یعنی تصدیق و صحه گذاری تفاوت آشکار و مشخصی با یکدیگر ندارند اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که این دو یکسان نیستند.

مشاوره EFQM با آریان گستر
استحکام نهایی یا کششی

درحقیقت هنگامی که طرحی را آماده می کنید و موضوعی را طراحی می نمایید به عنوان مثال شفت یا محوری را با فولادی مشخص و نقشه ای دقیق و باجزئیات طراحی می کنید سپس برای مشتری توضیح می دهید که با توجه به استحکام نهایی یا کششی فولاد مورد استفاده شما ، ابعاد مشخص شده و رجوع به جداول استاندارد ثابت می کنید که محور طراحی شده توسط شما تاب مقاومت در برابر تنش های استاتیکی و دینامیکی شرایط تعیین شده را دارد ، شما با اثبات این قضیه بصورت تئوریک در حقیقت طرح خود را تصدیق کرده اید.

اعمال نیروها و تنش های مشابه

حالا در شرایط شبیه سازی شده با مدل و نمونه ای که از شفت اصلی ساخته اید و با اعمال نیروها و تنش های مشابه شرایط واقعی نشان می دهید که مدل ساخته شده مطابق با طراحی انجام شده در شرایط واقعی نیز ، مقاوم می باشد . در این امر می توانید از نرم افزارهای شبیه سازی نیز کمک بگیرید. حالا شما طرح خود را صحه گذاری نموده اید.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *