ما شروع‌کننده‌های خوب بد پایان

متن زیر مطالبی را در مورد جمله ی ما شروع‌کننده‌های خوب بد پایان ارائه می نماید:

فرقی نمی‌کند که با نفرت یا با گلوله، خیلی از ما تجربه‌های شروع خوب و پایان بد را داشته‌ایم. خوش‌استقبال بوده‌ایم و بدرقه،با محبت شروع کردیم و با شعار «یک پایان سخت بهتر از یک سختی بی‌پایان است»، به پایان رسیده‌ایم،این موضوع که کارها ناتمام می‌ماند و نتیجه بخش نیست با انگیزه‌ها سروکار دارد.

انگیزه یعنی توانایی رسیدن به چیزی که احساس می‌کنیم، نداریم

سال‌ها پیش، دانشمندی به نام مازلو با یک دغدغه‌ی بزرگ مواجه شد که چرا افراد موفق می‌شوند؟چرا بعضی‌ها می‌تواند کارها را به پایان برسانند؟برای پاسخ به این سؤال زندگی افراد موفق را بررسی کرد، افرادی نظیر اینشتین به نتایج جالبی رسید که به‌صورت شکل بالاست.

داشتن انگیزه‌

مازلو فهمید برای داشتن انگیزه‌ی انجام یک کار، فکر کردن آخرین مرحله است،طبق دیدگاه مازلو زمانی واقعاً فرد می‌تواند درست فکر کند که دغدغه‌های بقا، امنیت، روابط اجتماعی و احترام را پشت سرگذاشته باشد. در این صورت هم انسان فکرش درست است؛ و هم درست فکر می‌کند.

مازلو فهمید که:

راز موفقیت از دل به عقل رسیدن است،جامعه برای موفق شدن نیاز به هزاران دکتر ندارد، نیاز به هزاران انسان مهربان دارد،مدرکی که برای رشد شغلی باشد، مدرک برای تفکر نیست، مدرک برای ماندن است، برای بقا،مازلو فهمید که مهم‌ترین هنر برای فکر کردن، ادای افراد متفکر درآوردن نیست،هنر گفتگو کردن است.

سخن آخر

قبل از آن‌که کودک را در دفتر مشق زندانی کنیم، ازش بخواهیم حرف بزند، درست انتقاد کند و پای حرفش بماند،کودکی که نتواند حقش را با صحبت به دست آورد، در بزرگی حق صحبت را از دیگران می‌گیرد،خلاصه این‌که مازلو، دیدگاهت دیدگاه خوبی است؛ اما نیازی به رعایت آن نمی‌بینیم ممنون مازلو.

 

 

 

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره استراتژی با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
شروع‌کننده‌
Description
راز موفقیت از دل به عقل رسیدن است،جامعه برای موفق شدن نیاز به هزاران دکتر ندارد، نیاز به هزاران انسان مهربان دارد،مدرکی که برای رشد شغلی باشد، مدرک برای تفکر نیست، مدرک برای ماندن است، برای بقا،مازلو فهمید که مهم‌ترین هنر برای فکر کردن، ادای افراد متفکر درآوردن نیست، هنر گفتگو کردن است.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *