77959675 - 02177942240

ساعت کاری مناسب

پیشنهاد دو کارشناس در اجلاس داووس ٢٠١٩ در رابطه با ساعات کاری

-ساعات کاری کمتر منافع زیادی را هم برای کارکنان و هم کارفرمایان در بر دارد و بهتر است چهار روز کار در هفته، معمول شود.

-آدام گرانت، روانشناس مدرسه وارتن در پنسیلوانیا، عنوان کرد که تجارب خوبی وجود دارد که نشان می‌دهد اگر بنگاه‌‏ها ساعت کاری را کاهش دهند، کارکنان قادر خواهند بود تمرکز توجه خود را بر امور ارتقاء دهند و کارایی آنها از این طریق افزایش می‏‌یابد.

-در این شرایط تولید بیشتر، با تولید خلاقانه‌‏تر و با کیفیت بهتر، جایگزین خواهد شد.

-همچنین وفاداری كاركنان به سازمانی که به آنها این انعطاف پذیری را می‌دهد تا بتوانند بهتر به امور زندگی شخصی خود بپردازند، افزایش می‌یابد.

-روخر برگمن اقتصاددان و تاریخ‌نگار توضیح می‌دهد که اتخاذ سیاست ساعت کاری کمتر در هفته، رادیکالی نیست.

-برای دهه‌ها کلیه اقتصاددانان مهم، فلاسفه، جامعه‌شناسان و همه بر این باور بودند که تا دهه ١٩٧٠ میزان کار کردن کمتر و کمتر خواهد شد.

-در دهه‌های ١٩٢٠ و ١٩٣٠ برخی از سرمایه‌گذاران کارآفرین متوجه شدند که کاهش ساعت کار باعث افزایش بهره‌وری نیروی کار می‌شود.

-هنری فورد به این یافته رسید که اگر ساعت کار در هفته از ٦٠ ساعت به ٤٠ ساعت کاهش یابد کارکنان شرکت او بهره‌ورتر خواهند شد زیرا دیگر آنها در زمان اضافه‌کار، خسته نخواهند بود.

-مطالعات OECD هم نشان داده که وجود فرهنگ ساعات کار طولانی در برخی کشورها، نتایج ضعیفی را از حیث بهره‌وری و نسبت تولید ناخالص داخلی به ساعت کاری برای این اقتصادها، به دنبال داشته است.

-در سال ٢٠١٨ بنگاهی در نیوزلند برنامه ٤ روز کار در هفته را آزمون کرد و اعلام کرد که با توجه به نتایج مثبت آن، پس از این به صورت یک برنامه دائمی در این شرکت اجرا خواهد شد.

-تحقیقات حاکی از این است که ساعات کاری کمتر باعث کاهش سطح استرس، افزایش سطوح رضایت شغلی و ارتقاء کیفیت برقراری توازن بین کار و زندگی کارکنان می‌شود.

-نتایج تجربی هم نشان می‌دهد که در این شرایط، بهره‌وری کارکنان حداقل ٢٠ درصد افزایش می‌یابد.

شرکت مهندسی مشاور آریان گستر به صورت تخصصی در زمینه مشاوره 45001 و مشاوره 14001 فعالیت مینماید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مشاوره EFQM

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *