رهبران مجازی

۵ سؤالی که رهبران مجازی باید از خود بپرسند.

 قسمت دوم

این وضعیت باعث می‌شود که برخی از افراد اعتماد و برقراری ارتباط با یکدیگر را به طور عملی سخت کنند.

اگر امروز یک رهبر هستید، در یک محیط مجازی، ممکن است در تلاش باشید تا همان سطح اصالت را به نمایش بگذارید و همان احساس امنیتی را که به صورت حضوری برای تیم خود فراهم کرده‌اید، به تیم خود ارائه دهید.

در محیط مجازی مدیریت رفتار بین فردی سخت تر است. هم به دلایل فنی و هم به دلیل اینکه مردم برای ارتباط گرفتن با فیلم سخت تر هستند، تأثیر مناسب لحن، قدم زدن و بیان صورت که برای برقراری ارتباط مؤثر به آنها اعتماد می‌کنیم، به ویژه در ارتباط بین گروه، به مراتب کمتر است.

سیستم ایمنی و بهداشت شغلی یا همان ایزو 45001 از استاندارد های پر کاربرد برای صنعت ها و تولید کننده ها میباشد جهت مشاوره ایزو 45001 با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید.

به راحتی می‌توانید توجه مردم را از دست بدهید، به اندازه کافی چالش برانگیز است که افراد را در جلسات حضوری درگیر کنید، اما جلسات مجازی غالباً با مجموعه‌ای از حواس پرتی های جدید صورت می‌گیرد که شما بر آنها کنترل کمی دارید.

مهارتهای جدیدی را باید بیاموزید، مهارتهای فنی و مهارتهایی که برای تسهیل یا بازاندیشی برنامه‌های روزانه، مجازی برای موفقیت به آن نیاز دارید.

با این مطالب به عنوان پیش زمینه، از خودتان پنج سوال بپرسید تا اطمینان حاصل کنید که شما بهترین مدیر تیم هستید که می‌توانید در هنگام مدیریت تیم خود از خانه موفق باشید.

۱ – آیا من به اندازه کافی برنامه‌ریزی صحیح دارم و استراتژیک هستم؟

رهبران قدرتمند ارتباطات استراتژیک را در هر تعامل تمرین می‌کنند ، خواه یک جلسه تمام روز، یک جلسه یک ساعته، یک تماس فروش، یا حتی پاسخ یک ایمیل.

▫️اما برقراری ارتباط عملاً نیاز به برنامه ریزی استراتژیک تری دارد، زیرا شما نمی‌توانید به اندازه کافی به ارتباط انسانی یا کاریزما تکیه کنید.

جهت مشاور ایزو 1400 1و مشاوره سایر سیستم های مدیریتی از جمله مشاوره EFQM با مشاوران با تجربه آریان گستر تماس حاصل فرمایید .

▫️قبل از هر مبادله، وقت بگذارید تا در مورد هدف، مخاطبان و زمینه تبادل فکر کنید.

▫️سپس اهداف، دستور کار و میزان زمانی را که می‌خواهید برای هر مورد صرف کنید، بنویسید.

▫️این کار کمک می‌کند تا اهداف خود را گسترده تر از حد معمول انجام دهید.

▫️به عنوان مثال، شما می‌خواهید افراد بعد از صحبت کردن چه احساسی داشته باشند؟

▫️برای جبران کسریهای تعامل حضوری خود را به چالش بکشید.

▫️لازم که سؤالات بیشتری را در طول تعامل خود بپرسید، با اعضای تیم ارتباط بگیرید و زمان اضافی را برای حضور آنها در بحت اختصاص دهید.

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarc

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *