لوگو

چطور با یک رئیس بدقلق کنار بیاییم؟

چطور با یک رئیس بدقلق کنار بیاییم؟با ما همراه بمانید:

یک سوزن به خودتان بزنید یک جوال‌دوز به مدیرتان

بروز مشکل میان کارگر و کارفرما یا رییس و مرئوس، یکی از حقایق جداناشدنی زندگی شغلی همه است،اما نحوه مدیریت این مناقشات کاری،هنری است که شاید کمتر کسی داشته باشد؛ اغلب ما در گام نخست رییس‌مان را مقصر می‌دانیم اما شاید بهتر باشد از جنبه دیگری به ماجرا نگاه کنیم.

شما و رییس‌تان

بعضی وقتها، آب شما و رییس‌تان توی یک جوی نمی‌رود؛ فرقی نمی‌کند رییس‌تان همیشه منتظر یک جرقه باشد تا به شما گیر بدهد و مدام شما را به‌خاطر اشتباهات‌تان سرزنش کند یا فقط به نورچشمی‌هایش توجه کند، مساله مهم این است که داشتن تنش در روابط با مدیر یا رییس‌تان مساله خوشایندی نیست.

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،

موسسه «گالوپ»

احتمالا شما تنها کسی نیستید که از نگاه‌های رییس‌تان سراپا ترس و دلهره می‌شوید،نتایج یک مطالعه ازسوی موسسه «گالوپ» نشان می‌دهد یک‌پنجم آمریکایی‌ها در محل کار خود حاضر نمی‌شوند که مهم‌ترین علت آن کار کردن آنها با یک مدیر بد قلق است.

مدیران جهنمی

البته، یک رییس بد، تنها رنج کارمندان و کارگران نیست، بلکه نتایج یک مطالعه دیگر ازسوی گالوپ نشان می‌دهد مدیران جهنمی، سالانه 450 تا 550 میلیارد دلار بر اقتصاد آمریکا هزینه تحمیل می‌کنند.

پایگاه اینترنتی چیت‌شیت

در این گزارش،به نقل از پایگاه اینترنتی چیت‌شیت، به پنج راه برای فایق آمدن بر این وضع اشاره می‌کنیم که این راهکارها کمک می‌کند تا بتوانید این شرایط را تاحدی تحمل کنید.

نگاهی به خودتان بیندازید

کارمندان و کارگران، اغلب عادت دارند بلافاصله تمام مشکلات محل کار را به گردن رییس‌شان بیاندازند،اما بعضی اوقات، مشکل واقعی رییس نیست،شاید شما از مسیری که شغل‌تان در پیش گرفته ناراضی هستید و آن را به مافوق‌تان ربط می‌دهید.

بهبود شرایط ناخوشایند

شاید هم به موفقیت رییس‌تان حسادت می‌کنید،داشتن استرس در محیط خانواده، شما را در محل کار بسیار حساس می‌کند،بعضی وقت‌ها، بهبود شرایط ناخوشایند در محل کار از تصحیح نگاه و رفتارهای شما آغاز می‌شود وقتی به رییس‌تان نگاه می‌کنید،پیش از هرگونه قضاوتی،نخست باید به خودتان نگاه کنید.

خودتان را جای او بگذارید

ناامید شدن از رییس آسان است اما قبل از آنکه سریع وارد قضاوت شوید، سعی کنید یکبار هم که شده به مسایل از دید او نگاه کنید،شاید مدیرتان از سوی فرد مافوقش تحت فشار زیادی باشد و این فشارها به شما منتقل شده است،شاید هم وی دچار مشکلات و عوامل استرس‌زای دیگری است که شما از آنها بی اطلاع هستید.

واکنش نشان دهد

خیلی از مدیران، با مسایلی درگیر هستند که شما از آنها بی اطلاع هستید،پس فکر نکنید که آنها هر روز صبح‌شان را جوری آغاز می‌کنند تا یقه شما را بگیرند بعضی وقت‌ها، رفتارهای آنها دلیل خاصی دارد شاید مافوق آنها فشار زیادی را به او وارد آورده و او نیز ناچار شده این‌گونه واکنش نشان دهد.

حد و مرز تعیین کنید

به گزارش اقتصادنیوز، یکی از نشانه‌های یک رییس غیرقابل تحمل این است که دیروقت به شما ایمیل می‌دهد یا وقتی در سفر هستید دائما به شما زنگ می‌زند و مسئولیت‌های بسیاری را تا دیروقت روی دوش شما می‌گذارد.

کارگر و کارفرما

اگرچه فرهنگ حفظ تماس دائمی میان کارگر و کارفرما یا رییس و مرئوس در بسیاری از صنایع و مشاغل امری مرسوم و متداول است،اما به‌هرحال هرکسی نیازمند استراحت است و حق مسلم اوست تا کمی از فضای کار دور باشد و برای خود و خانواده‌اش وقت بگذارد تا بتواند تجدید قوا کند اگر رییس‌تان توقع دارد 24 ساعته و هفت روز هفته در خدمتش باشید، شاید وقت آن رسیده تا برای این وضعیت، حد و مرز تعیین کنید.

مشاوره استراتژی با آریان گستر

کار درست را انجام دهید

هرگز وسوسه نشوید تا جواب موشک را با موشک بدهید،شاید شما هم بخواهید بر سر یک موضوع با رییس‌تان بحث کنید، اشکالات او را در یک جلسه بگیرید یا توصیه‌های او را نادیده بگیرید،او را در بحث‌های مهم دخالت ندهید و مدام از او پیش سایر همکاران‌تان شکایت کنید؛چنین رفتاری با رییس‌تان تنها وضعیت را بدتر می‌کند؛ به‌خصوص وقتی که در محل کارتان جایگاه متزلزلی دارید یا از نظر مرتبه شغلی جایگاه بالایی ندارید.

سلسله مراتب

سازمان‌ها و ادارات سلسله مراتبی قوی دارند و در نتیجه رییس‌تان به طور طبیعی یک پله از شما بالاتر است،اگر علیه رییس‌تان اعلان جنگ کنید، در 90 درصد موارد شما بازنده هستید زیرا او از شما اهرم‌های قدرت بیشتری دارد.

حواس‌تان باشد چه زمانی و به کجا اعتراض کنید

داشتن یک رییس آزاردهنده یا ناکارآمد تنها یک بخش کار است،اگر رییس‌تان شما را از نظر اخلاقی آزار می‌دهد،بر شما تبعیض روا می‌دارد،قانون شکنی می‌کند یا با رفتارهای اشتباه و زننده سایرین همصدا می‌شود، شاید بهتر باشد مساله را با مدیریت منابع انسانی درمیان بگذارید.

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *