لوگو

رویکرد حقوق اخلاقی

او نتیجه می گیرد که اکثر افراد گروه از این فعالیت قدردانی می کنند، و اینکه این شرکت از ارائه برنامه پول بیشتری به دست می آورد، مدیر همچنین همسایگان نگران آسیب و سر و صدای احتمالی را نادیده می گیرد، پول بیشتری برای سازمان به همراه خواهد داشت، اما ساکنان ناامید می توانند برای خسارت مالی شکایت کنند، علاوه بر این ، ممکن است به یک مورد گران برای سازمان منجر شود.

رویکرد حقوق اخلاقی

در این استراتژی ، مدیران یک کد اخلاقی را اتخاذ می کنند که از حقوق طبیعی و اخلاقی مراقبت می کند. این شامل حق گفتار، زندگی و حفاظت و بیان احساسات و غیره است، مدیران تمام جزئیات لازم را در گزارش های سالانه فاش می کنند. هنگام افشای اطلاعات ، زمان و اعتبار آن در نظر گرفته می شود.

مدیران با رویکرد حقوق اخلاقی

به عنوان مثال ، ممکن است یک مدیر متوجه شود که مشارکت در آموزش رسمی برای برخی از کارگران دشوار است. ممکن است به این دلیل باشد که آنها مهارت های لازم را ندارند. یا ، آنها ممکن است چالش متفاوتی در مشارکت داشته باشند، برخی حتی ممکن است دچار بحران مالی شوند، مدیران با رویکرد حقوق اخلاقی باید مسئولیت های خاصی را تعیین کنند. آنها باید به اعضای گروهی که با مشکلات روبرو هستند کمک کنند.

احساس بی عدالتی

آنها باید بررسی کنند که آیا وظایف خاصی مورد نیاز است یا خیر. یکی از مزایای آشکار این روش حمایت از افراد محروم است، مدیر می تواند برخی تنظیمات معقول را برای آن انجام دهد، نکته منفی این است که ممکن است افراد محروم را در معرض دید عموم قرار دهد، این احساس بی عدالتی را در آنها ایجاد خواهد کرد.

رویکرد عدالت اجتماعی

مدیرانی که از رویکرد عدالت اجتماعی استفاده می کنند به دنبال برابری و انصاف هستند. هیچ کس بر اساس طبقه ، مذهب ، نژاد و جنسیت مورد تبعیض قرار نمی گیرد، اما تفاوت ها بر اساس مهارت یا عملکرد قابل توجیه است. به عنوان مثال ، کارگران متعلق به هر جنسیتی ، با توانایی های یکسان برابر هستند. اما رفتار با کارمندانی که بهتر از آنها تولید می کنند توجیه پذیر است.

این رویکرد دو نظریه اصلی دارد – اصل آزادی و اصل تفاوت
اصل آزادی :

هر شخصی دارای آزادی اساسی است، اینها باید با آزادیهای برابر افراد دیگر سازگار باشد.

اصل تفاوت :

این نشان دهنده رفع سوگیری های اجتماعی و اقتصادی است. از توزیع برابر کالا و خدمات پشتیبانی می کند.

انواع اخلاق در محل کار

آرچی بی کارول سه نوع اخلاق مدیریتی یا استانداردهای رفتار را شناسایی کرده است. آنها به شرح زیر است:

1) مدیریت غیراخلاقی

این نشان می دهد که استانداردهای اخلاقی مورد قبول مدیران وجود ندارد. حتی اگر برای الزامات اخلاقی یا نگرانی های کارکنان مضر باشد ، مدیران می خواهند سود خود را به حداکثر برسانند.

2)مدیریت اخلاقی

در این راستا ، مدیران با در نظر گرفتن اخلاق سعی در افزایش سود دارند. آنها از استانداردهای رفتاری اخلاقی و قانونی پیروی می کنند. اصل اصلی در اینجا این است که “آیا این اقدام برای ما و همه طرفهای درگیر منصفانه است؟”

3) مدیریت غیراخلاقی

بین اخلاق مدیریتی و غیر اخلاقی مدیریت قرار می گیرد. مدیران تنها در صورتی به اخلاق شخصی و قانونی واکنش نشان می دهند که از آنها انتظار می رود این کار را انجام دهند. در غیر این صورت ، تفسیر اخلاقی وجود ندارد.

جهت ارائه خدمات مشاوره ایزو می توانید با شرکت آریان گستر ارتباط برقرار کنید:
دو نوع مدیریت غیراخلاقی قابل اجرا است:

1- عمدی
2- قصدی

به گفته باب دان ، رئیس و مدیرعامل کسب و کار برای مسئولیت اجتماعی:

“تصمیمات اخلاقی مثل گذشته آسان نیست. اکنون ، آنها تفاوت بین حق و عدالت را نشان می دهند.”
با توجه به اصول انتخاب بین درست و غلط بسیار آسان است. اما کسب و کار اغلب از ما می خواهد که از گزینه هایی استفاده کنیم که نه کاملاً درست است و نه کاملاً نادرست.

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.
سازمانهای امروزی

در سازمانهای امروزی ، اکثر مدیران عمداً اخلاق را نادیده می گیرند،آنها معتقدند که اخلاق شرکت ها بی معنی است، زیرا آموزش اخلاق تجاری چالش های زندگی واقعی را نادیده می گیرد، به گفته آنها ، اخلاق باید فقط برای انگیزه های غیر انتفاعی اجرا شود.

غیر عمد:

در اینجا ، مدیران عمداً از اخلاق اجتناب نمی کنند. اما ، آنها معمولاً زمانی انتخاب می کنند که پیامدهای اخلاقی در نظر گرفته نشوند.

مزایای اخلاق در مدیریت، مدیریت اخلاقی مزایای آشکاری دارد:
این شامل:
1)  این بخشی از جامعه در حال توسعه ما است

بدون اخلاق ، بچه ها هنوز در کارخانه ها کار می کردند. روزهای کاری 16 ساعته همچنان عادی باقی می ماند. تبعیض جنسیتی ، آزار و اذیت و شیوه های کار ناعادلانه همچنان بخشی از تجارت است. اما ، تغییر در جامعه ما رخ می دهد. استانداردهای جدید اجتماعی و کاری در حال توسعه است. برای همه ما ، این فوق العاده است.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *