لوگو

حفظ روحیه

۸ راهکار که تحت هر شرایطی روحیه خود را حفظ کنید

-مثبت بودنِ هر روزه، یک کار درونی است که به تلاش شخصی نیاز دارد، حتی در شرایطی که از روحیه ی خوبی برخوردار نباشید. لازم به ذکر است که مثبت بودن، رسیدن به موفقیت و یا اهداف شما را تضمین نمی کند، اما در مقایسه با تاثیری که روحیه ی منفی بر آنها خواهد داشت، تفاوت داشته و بسیار قدرتمند تر است.

-راهکارهایی که در ادامه می خوانید، توسط جان گوردون، نویسنده‌ی کتاب (The Energy Bus) ارائه شده که به شما کمک می کند در هر شرایطی که هستید، روحیه و طرز تفکر مثبت خود را حفظ کنید.

1- انتخاب کنید
سراسر زندگی از انتخاب های گوناگون انباشته است. همه چیز از یک انتخاب درست و مستقل شروع می شود. جان معتقد است: “شما می توانید به حرف های افراد بدبین گوش کنید و باور کنید که موفقیت، دست نیافتنی است و یا اینکه می توانید باور داشته باشید که با ایمان و خوش بینی، همه چیز امکان پذیر است.”

2- با خودتان مثل یک قهرمان حرف بزنید
به جای اینکه به خودتان گوش کنید، با خودتان حرف بزنید. به جای اینکه به غر ها، شکایت‌ها، ترس‌ها و تردیدهایتان گوش کنید، با خودتان حرف بزنید و با لغاتی که از اعتماد و تشویق برای ادامه ی مسیر انباشته شده، ذهن خود را تغذیه کنید.

3- با کسانی که انرژی شما را می‌مکند، رک و سرسخت باشید
افرادی که انرژی دیگران را از بین می برند را تحمل نکنید. گاندی می گوید: “اجازه نمی دهم که دیگران با پاهای کثیف وارد ذهن من شوند.”

4- رویای خود را زندگی کنید
هیچ چیز به اندازه ی زندگی کردن رویای خود، باعث حفظ روحیه و انرژی مثبت نمی شود. به گفته ی جان گوردون: “دلیل کارهایی که انجام می دهید را به یاد داشته باشید. انرژی به خاطر کارهایی که انجام می دهیم از بین نمی رود؛ خستگی ما به این خاطر است که دلیل کارهایی که انجام می دهیم را فراموش می کنیم.”

5- فرضیات خود درباره‌ی شکست را تغییر دهید
باید تعریف درستی از شکست را در ذهن خود ایجاد کنید؛ شکست در واقع راهی به سوی یادیگری بیشتر و استفاده موثر از تجربیات آن است.

6- بیشتر بخندید و لبخند بزنید
این راهکار حقیقتا ساده است؛ با این وجود بسیاری از افراد فراموش می کنند که باید بیشتر بخندند و لبخند بزنند. اینها در واقع داروهای ضد افسردگی طبیعی هستند.

7- از دنیای درونی خود محافظت کنید
به یاد داشته باشید که علیرغم اتفاقات بد و شرایط منفی پیرامون، نباید اجازه دهید که آسیبی به میزان خوشبختی و روحیه ی مثبت شما وارد کنند. شما جهان بیرونی خود را از درون می سازید.

8- صبور باشید
حجم زیادی از انرژی های منفی که افراد را به عقب می کشد، به عدم صبر کافی مربوط می شود. گوردون در این باره گفته است: “موفقیت یک شبه وجود خارجی ندارد. تحقق هرچیزی که حقیقتا با ارزش باشد، به زمان نیاز دارد.”

مشاوره تعالی سازمانی

مشاوره مدیریت استراتژی

گواهینامه CE

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarc

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *