تسلا شگفتی سال

تسلا شگفتی سال

تسلا شگفتی سال

متن زیر مطالبی را در مورد تسلا شگفتی سال بیان می نماید:

♦ تسلا را باید شگفت‌انگیزترین شرکت سال ۲۰۲۰ نامید. اگر شما اول امسال هرمقدار سهام این شرکت را می‌خریدید تا آخر سال ۶۹۵ درصد سود کرده بودید! شرکتی که زمانی به گفته ایلان ماسک درحال ورشکستگی بود و او قصد داشت آن را به یک دهم قیمت به اپل بفروشد،در این سال چنان رشد سهامی داشت که تا همین جا خود ماسک را به دومین ثروتمند جهان تبدیل کرده و اصلا بعید نیست اگر در سال‌ جاری او را در صدر لیست ببینیم.

عملکرد مثبت مالی

♦ شرکتی که ابتدای سال ۷۶ میلیارد دلار ارزش‌ گذاری شده بود پنج‌شنبه گذشته (اخرین روز سال ۲۰۲۰) به ارزش ۶۶۹ میلیارد دلار رسید،تسلا میزان تولید خودروی خود را در فصل سوم سال ۲۰۲۰ به بالاترین مقدار در طول عمرش رساند و عملکرد مثبت مالی در کنار توجهی که بازار به خودروهای الکتریکی نشان داده عملا تسلا را در رده بهترین شرکت‌های آمریکا قرار داد.

موفقیت‌های فضایی چشمگیری

♦ تسلا همچنین شرکتی بود که در ماه پایانی سال ۲۰۲۰ جزو شرکت‌های شاخص S&P۵۰۰ قرار گرفت. ایلان ماسک با دیگر شرکتش اسپیس‌ایکس نیز موفقیت‌های فضایی چشمگیری در سال ۲۰۲۰ داشت اما شگفتی‌های تسلا در این سال چیز دیگری بود. زمانی صنعت خودروی این شرکت را اساسا نادیده می‌گرفت حالا تمام صنعت می‌خواهد یک تسلا باشد و از این رو شاهدیم حتی رقبای مشابه کوچک تسلا (مثل لوسید) در این سال موفقیت قابل‌توجهی داشته‌اند.

4) زوم اتحاد کارمندان

♦ اتحاد کارمندان جهان،آنچه باعث توجه به زوم شد تعطیلی فضای فیزیکی شرکت‌ها و دورکاری بود. این سرویس ویدئوکنفرانس خیلی زود در میان دیگر سرویس‌های مشهور مثل اسکایپ یا گوگل میت جای خود را به‌عنوان صدرنشین مستحکم کرد. سادگی رابط کاربری و کیفیت مطلوب به سرعت باعث رشد زوم در سال ۲۰۲۰ شد. به‌رغم آنکه بنیان‌گذار چینی این شرکت از گزند انتقادات نسبت به مشکلات امنیتی آن در امان نماند اما زوم عملا به ابزار اول ارتباط تصویری جهان تبدیل شد و صدها هزار میهمانی‌ یا همایش‌ و میلیون‌ها جلسه در آن برگزار شد، شرکت جوانی که سال ۲۰۱۱ در سن‌خوزه کالیفرنیا تاسیس شد تا پایان سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰ میلیون کاربر داشت اما این تعداد در پایان سال به ۳۰۰ میلیون رسید،این شرکت به لطف پاندمی به جایگاهی رسید که شرکت‌های بسیاری آرزوی آن را دارند.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
5) مایکروسافت

♦ آهسته و پیوسته، مایکروسافت را می‌توان برآیندی از خود بیل‌گیتس دانست. رشد آهسته و پیوسته این شرکت عظیم در میان توفان‌ها و بحران‌های مختلف نشان‌دهنده استحکام آن دارد. همچون Zoom در مایکروسافت هم سرویس مایکروسافت تیمز یک عامل جهش این شرکت در این دوران بود همچنین سرویس‌های رایانش ابری این شرکت نیز یک عامل پیش برنده کسب‌وکار آن بود به‌طوری که به گفته ساتیا نادلا در این سال درآمد سرویس‌ های کلاد شرکت برای نخستین بار از ۵۰ میلیارد دلار گذشت که ۳۶ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان می‌دهد، آنچه مایکروسافت را به‌عنوان یک غول تکنولوژی سرپا نگاه داشته توسعه و نوآوری در سبد متنوعی از محصولات است از پلت‌فرم‌ها و زیرساخت‌ها گرفته تا محصولاتی برای کاربران نهایی این شرکت را همواره به‌عنوان برندی معتبر حفظ کرده است.

6) انویدیا

♦ پرواز با پردازنده‌ها،شرکت انویدیا که سازنده پردازنده است هم در سال ۲۰۲۰ ارزش خود را دوبرابر کرد و به ۳۲۳ میلیارد دلار رساند. به این ترتیب انویدیا به هفدمین شرکت با ارزش تکنولوژی و شانزدهمین شرکت با ارزش آمریکا تبدیل شد. رشد فروش پردازنده‌ های گرافیکی انویدیا در این سال به شکل گسترده‌ای ادامه یافت و همین یک دلیل عمده رشد ارزش آن است.انویدیا سال ۲۰۲۰ همچنین شرکت سازنده چیپ ARM را از سافت ‌بانک خرید و برای آن ۴۰ میلیارد دلار پرداخت. این دومین معامله بزرگ صنعت تکنولوژی در سال ۲۰۲۰ بود، هرچند رگولاتوری چین فعلا جلوی پیشرفت این معامله را گرفته است.

مشاوره EFQM با آریان گستر
7) گوگل

گوگل هرچند از ابتدای پاندمی اعلام کرد بخش اعظم کارکنانش را دورکار می‌کند اما مشابه بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی دیگر از پاندمی سود فراوانی برد. آنچه گوگل را در این سال موفق‌تر کرد رشد فروش آگهی آنلاین در پلت‌فرم‌های مختلف آن از جمله یوتیوب بود.

8)  نتفلیکس؛ قاتل پرده نقره‌ای

قرنطینه احتمالا چیزی است که نتفلیکس از آن به‌عنوان رمز موفقیت نام می‌برد. تعطیلی سینماها و سرگرمی‌های فیزیکی سیل تقاضا را به سمت سرویس‌های استریم ویدئو سرازیر کرد و طبیعتا پیشتاز این بازار بیشترین سود را از آن برد. سرویس اشتراک ویدئوی آمریکایی در سال جدید ۳۴ درصد با رشد درآمد مواجه شد و تعداد کاربران آن فقط در آمریکای شمالی ۹ درصد افزایش داشت. استراتژی شرکت برای تولید محتوا در نقاط مختلف جهان حالا برگ برنده آن هم هست. بعید به‌نظر می‌رسد با حضور نتفلیکس دیگر کسی دلش برای سینما تنگ شود.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
تسلا شگفتی سال
Description
5) مایکروسافت ♦ آهسته و پیوسته، مایکروسافت را می‌توان برآیندی از خود بیل‌گیتس دانست. رشد آهسته و پیوسته این شرکت عظیم در میان توفان‌ها و بحران‌های مختلف نشان‌دهنده استحکام آن دارد. همچون Zoom در مایکروسافت هم سرویس مایکروسافت تیمز یک عامل جهش این شرکت در این دوران بود همچنین سرویس‌های رایانش ابری این شرکت نیز یک عامل پیش برنده کسب‌وکار آن بود به‌طوری که به گفته ساتیا نادلا در این سال درآمد سرویس‌ های کلاد شرکت برای نخستین بار از ۵۰ میلیارد دلار گذشت که ۳۶ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان می‌دهد، آنچه مایکروسافت را به‌عنوان یک غول تکنولوژی سرپا نگاه داشته توسعه و نوآوری در سبد متنوعی از محصولات است از پلت‌فرم‌ها و زیرساخت‌ها گرفته تا محصولاتی برای کاربران نهایی این شرکت را همواره به‌عنوان برندی معتبر حفظ کرده است.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *