کاربرد و مزایای تحلیل گفتمان در مدیریت منابع انسانی

کاربرد و مزایای تحلیل گفتمان در مدیریت منابع انسانی را در متن زیر می توانید دنبال بفرمایید:

متودولوژی مناسب برای نظریه پردازی و تحلیل و انتقال تجربیات مدیران
روشهای کیفی

♦ تحلیل گفتمان ، روشی است رابط زبانشناسی و جامعه شناسی. این روش، یکی از روشهای کیفی در پارادایم انتقادی است که به شدت عملگرایانه بوده و فرض اصلی آن این است که ارتباطات، نوعی تعامل اجتماعی است که یک شکل سازمانی کاملاً مناسب دارد و مهمتر از همه، پی در پی سازمان یافته است، این روش رویه هایی را که بر اساس آن سخنرانان به تولید سخنان، سازماندهی ارتباط و ایجاد حس وفاق و هم صحبتی می پردازند، تشریح کرده و بکار می گیرد.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
روش شناختی منظم

♦ برخی محققان بر این اعتقادند که تحلیل گفتمان به عنوان یک روش کیفی مناسب برای نظریه پردازی در مدیریت منابع انسانی است،تحلیل گفتمان به طور خاص با ضبط تصاویر و مکالمات معتبر، به دنبال یک فرآیند روش شناختی منظم ، جستجو کنندگان را قادر می سازد تا نتیجه گیری های نظری و مدل هایی را در مورد موضوعات HR تهیه کنند.

مشاوره ایزو 13485 تخصص ماست.

پروژه تحقیقاتی

♦ در مقاله ای که در ادامه آپلود شده است، با تکیه بر روش تحلیل گفتمان یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه Bayreuth انجام شده است و نمونه ای از چگونگی استفاده از تحلیل گفتمان برای بررسی مدیریت تجربه مدیران منابع انسانی و فرایند نظریه پردازی است،این پروژه یک الگوی نظری را ارائه می دهد که فرآیندهای ارتباطی انتقال تجربه را در بین افراد سازمان استخراج می کند.

حوزه مدیریت منابع انسانی

♦  روش تحلیل گفتمان میتواند روشی بسیار مناسب برای استخراج نظریه و انجام تحقیقات کیفی در حوزه مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی باشد،این روش کیفی به ویژه برای جنبه انسانی و رفتاری (Human and Behavioral Side) بسیاری از تئوریهای مطرح شده در حوزه مدیریت استراتژیک می تواند بسیار رهنما باشد.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
مدیریت منابع انسانی
Description
پروژه تحقیقاتی ♦ در مقاله ای که در ادامه آپلود شده است، با تکیه بر روش تحلیل گفتمان یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه Bayreuth انجام شده است و نمونه ای از چگونگی استفاده از تحلیل گفتمان برای بررسی مدیریت تجربه مدیران منابع انسانی و فرایند نظریه پردازی است،این پروژه یک الگوی نظری را ارائه می دهد که فرآیندهای ارتباطی انتقال تجربه را در بین افراد سازمان استخراج می کند.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *