لوگو

تجربیات استارت‌ آپ‌ های شکست خورده

تجربیات استارت‌ آپ‌ های شکست خورده را در متن زیر مطالعه بفرمایید:

داستان شکست استارت‌آپ Move Networks‌این شرکت که زیرمجموعه‌‌ شرکت EchoStar است، نسل بعدی تلویزیون زنده و چندکاناله را بر روی اینترنت ارائه می‌‌داد.

فناوری پخش انطباقی

این شرکت با بهبود فناوری پخش انطباقی خود، مدیریت محتوا، بسته‌‌‌ اشتراک، صدور صورت‌‌حساب و مدیریت حقوق دیجیتال را با هم ادغام کرد تا بتواند از طریق اینترنت، تجربه‌ چند رسانه‌‌ای غنی را ارائه دهد،پلت‌‌فرم Move Networks این قابلیت را در اختیار شرکت‌‌ها می‌‌گذاشت که هم از طریق سرویس‌‌های مبتنی بر ثبت‌‌نام و هم از طریق راهکار های تبلیغاتی پیشرفته،کسب درآمد کنند.

روابط راهبردی

فیلم‌‌های این سایت با بالاترین کیفیت و بدون‌وقفه و تاخیر پخش می‌شدند، فوریه‌‌ ۲۰۰۹ با اخراج شدن ۳۰‌درصد از کارکنان Move Networks، زمزمه‌‌هایی از بروز مشکلات در شرکت به گوش رسید،این در حالی بود که اوت ۲۰۰۸، مایکروسافت در راستای گسترش روابط راهبردی خود با این شرکت، در سری سومسرمایه‌گذاری‌ شرکت کرده بود.

افزودن قابلیت پخش تلویزیون

آوریل ۲۰۰۹، Move Networks برای افزودن قابلیت پخش تلویزیون روی کامپیوتر، شرکت Inuk را خرید و جولای همان سال، در تلاش برای تبدیل‌شدن از شرکت پخش ویدئویی به شرکت فروش IPTV به ISPها، رکسانه آستین را به‌ عنوان مدیرعامل معرفی کرد در واقع در این مقطع بود که شرکت با تغییر نقطه‌‌‌ تمرکز خود، از عمل‌کردن به وعده‌‌هایش بازماند و مشتریان اصلی رسانه را از خدمات خود محروم ساخت.

به‌‌ کارگیری فناوری سابق

Move Networks،به‌ عنوان فناوری پیش‌‌فرض پخش ویدئو برای سایت‌‌های پخش صاحب‌‌نامی مثل ABC و Fox انتخاب شده بود، اما در عرض یکی دو سال، با تغییرات رخ‌داده در حوزه‌‌‌ فناوری، اقبال گسترده‌ نسبت به Adobe Flash و انصراف شرکت‌‌های طرف قرارداد از به‌‌ کارگیری فناوری سابق و نیاز به plugin، این شرکت در محاصره قرار گرفته و تسلیم شد.

فناوری‌‌های ویدئویی

یکی از مهم‌ترین دلایل شکست محصول این شبکه، داشتن هزینه‌‌ اضافی نسبت به دیگر فناوری‌‌های ویدئویی به‌خاطر نیاز به تجهیزات کد گذاری سفارشی و … بود‌ که برای آن فکری نشده بود در واقع Move Networks به‌‌علت مدیریت ضعیف، از
دو سال و اندی مزیت فناوری خود بهره
نگرفته و هزینه‌‌های بیهوده‌‌ای برای
پرسنل مهندسی خود و تبلیغات انجام
داده بود که نتیجه‌‌ای در برنداشت.

در آخر

فوریه‌‌ ۲۰۱۰، ۱۵ درصد از نیروی کار اخراج شده و تعداد کارکنان به ۱۰۷ نفر کاهش یافت. ژوئن همان سال، پس از استعفای مدیرعامل، خبر فروش Move Networks در توییتر اعلام شد.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
داستان شکست استارت‌آپ:

Double Twist شرکت Pangea Systems  در سال ۱۹۹۳ با هدف ارائه پرتال‌های آنلاین در حوزه بیوتکنولوژی شروع به‌کار کرد و در دسامبر ۱۹۹۹ به Double Twist تغییر نام داد این شرکت که تیم علمی زبده‌ای؛ متشکل از متخصصان حوزه‌‌ بیوشیمی، بیولوژی مولکولی، شیمی پروتئین، بیوانفورماتیک، علوم رایانه‌ای و بیولوژی محاسباتی داشت عرضه‌ محصولات خود را از سال ۲۰۰۰ آغاز کرد: Double Twist محیط جست‌وجویی است که تقریبا ۲۵ ژنوم متمایز و دیگر پایگاه‌های داده‌‌ علمی را ادغام کرده و امکان تحلیل اطلاعات ژنومی و ذخیره‌سازی نتایج این تحلیل را با

استفاده از ابزارهای مبتنی بر وب در اختیار کاربران قرار می‌دهد پلت‌فرم و ابزارهای‌های کاربردی این شرکت شامل:

* پروفسی(Prophecy) پایگاه داده‌‌ انحصاری ژنوم انسانی شرکت‌ و نرم‌ افزاری برای تفسیر و بصری‌سازی داده‌ هاست.ژن فورست هم مشابه ابزار قبلی است با این تفاوت که شامل توالی ژن‌هایی است که به‌صورت آزمایشی برا فعال‌شدن یا روشن‌شدن در سلول‌های خاص تحت‌شرایط خاص مشخص شده‌اند.

تحلیل پایگاه‌های داده‌‌ توالی ژن‌های بزرگ

CAT محصول نرم‌افزاری شرکت برایپردازش و تحلیل پایگاه‌های داده‌‌ توالی ژن‌های بزرگ است.مارس ۲۰۰۱ در زمان رکود شدید و سقوط ارزش سهام بیوتکنولوژی، DoubleTwist که شش ماه قبل تصمیم به عرضه‌ اولیه‌ سهام عمومی خود گرفته بود، انصراف داد،چون اندازه‌ بازار طوری نبود که چنین شرکتی در حوزه‌ انفورماتیک بتواند به ارزش‌گذاری مطلوب دست یابد.

مشاوره ایزو 13485 تخصص ماست.
بازار رقابتی و محدود

همچنین بیوانفورماتیک بازار رقابتی و محدودی داشت‌ و ابزارهای ارائه‌ شده توسط شرکت توان رقابت با ابزارهای شرکت‌هایی مثل Incyte Genomics، Celera Genomics، CuraGen و منابع ژنومیک اینترنتی مثل GenBank را نداشت چراکه اطلاعات موجود در آنها ارزش افزوده چندانی نداشتند.چند ماه بعد، روزنامه‌‌ اینترنتی شرکت یعنی DailyTwist بسته شد. ژانویه‌‌ ۲۰۰۲، هیات‌مدیره، مدیر ارشد عملیاتی سابق شرکت؛ یعنی رابرت ویلیامسون را جایگزین جان‌کوش در مسند مدیرعاملی کرد و کوش رئیس هیات‌مدیره شد.

برخورداری از محصولات خوب

دو ماه بعد، ویلیامسون با ابراز تاسف، از پایان یافتن کار شرکت به‌‌علت نداشتن درآمد– به‌‌رغم برخورداری از محصولات خوب و تیم باتجربه- سخن گفت. درآمد شرکت هرگز آنقدر بالا نرفت که برای زنده‌ماندنش کفایت کند، به این ترتیب در ماه ژانویه، تعداد اعضای دابل‌توئیست از ۲۰۰ نفر به ۶۰ نفر رسید و این شرکت در نهایت به پایان راه خود رسید.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *