بازی محدود / نامحدود

دو مدل بازی محدود و بازی نامحدود داریم. وقتی دو شرکت کننده داشته باشیم، یکی از این بازی ها شکل خواهد گرفت. در بازی محدود، شرکت کننده ها مشخص هستند، قوانین بازی مشخص است، هدفی از پیش تعیین گردیده است و در صورت رسیدن به آن هدف، بازی تمام می گردد.

بازیکنانی معلوم و نامعلوم

♦اما در بازی نامحدود، بازیکنانی معلوم و نامعلوم وجود دارند،هیچ قانون دقیق یا از پیش تعیین شده ای جز یک سری قوانین کلی برای عملکرد بازیکنان، وجود ندارد،همۀ بازیکنان می توانند به دلخواه خودشان عمل کنند و می توانند هر زمان که خواستند این قوانین را رعایت نکنند،هر بازیکن می تواند سبک و بازی مختص خودش را انتخاب کند و هر زمان و به هر دلیل می تواند نحوۀ بازی اش را تغییر دهد.

بازی های نامحدود

♦افق های زمانی نامحدود دارند و از آنجاییکه هیچ خط پایانی وجود ندارد، عملاً نمی توان انتهایی برای بازی های نامحدود تصور کرد. لذا، در بازی های نامحدود واژۀ پیروزی نداریم،هدف اصلی یک بازی نامحدود این است که در بازی بمانیم و به حضور خودمان تداوم ببخشیم.

بازی نامحدود کسب و کار

♦از آنجایی که در یک بازی نامحدود مفهومی تحت عنوان پیروزی و شکست نداریم و به منظور کسب موفقیت در بازی نامحدود کسب و کار، باید این طرز فکر را که چه کسی بهتر است یا چه کسی می برد کنار بگذاریم و به ساخت سازمان هایی فکر کنیم که قدرت و سلامت کافی برای سالها ماندگاری در بازی را داشته باشند،جالب اینجاست که همین طرز فکر موجب افزایش قدرت سازمانها در آیندۀ نزدیک می شود.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
ارزش واقعی سازمان

♦در یک بازی نامحدود،ارزش واقعی سازمان را با تمایل سایرین برای کمک به آن سازمان می سنجند،کمک هایی که نه صرفاً برای موفقیت آن سازمان در دوان کنونی، بلکه برای کامیابی آن در بلند مدت هستند.

هر رهبری که خواهان بکارگیری طرز فکر نامحدود است، باید از ۵ اصل اساسی زیر پیروی کند:

طرح یک هدف آرمانی
تشکیل تیم های مبتنی بر اعتماد
مطالعه روی رقبای ارزشمند
کسب آمادگی برای انعطاف پذیری وجودی
نمایش شجاعت لازم برای رهبری

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره EFQM با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
بازی محدود یا نامحدود
Description
ارزش واقعی سازمان ♦در یک بازی نامحدود،ارزش واقعی سازمان را با تمایل سایرین برای کمک به آن سازمان می سنجند،کمک هایی که نه صرفاً برای موفقیت آن سازمان در دوان کنونی، بلکه برای کامیابی آن در بلند مدت هستند.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *