ایزو 15614

ایزو 15614:

ایزو 15164-1:2017 مشخص می کند که چگونه یک روش پیش آزمون جوشکاری با آزمون های روش جوشکاری واجد شرایط است. این استاندارد در مورد جوشکاری تولید، جوش ترمیم و جوشکاری سازه استفاده می شود. هدف اصلی از صلاحیت روش جوشکاری این است که نشان دهد که فرایند پیوستن برای ساختن، قادر به تولید مفاصل با خواص مکانیکی مورد نیاز برای کاربرد مورد نظر است.

دو سطح آزمونهای جوشکاری داده شده به منظور اجازه استفاده به طیف گسترده ای از ساخت جوش ارائه شده است. آنها با سطوح 1 و 2 تعیین می شوند. در سطح 2، میزان تست بیشتر است و محدوده های صلاحیت محدود تر از سطح 1 است. این سند مربوط به جوشکاری قوس و گاز فولاد در تمام فرم های تولید و جوشکاری قوس نیکل و آلیاژهای نیکل در تمام اشکال تولیدی می باشد.

مشخصات و شرایط روش های جوشکاری که مطابق با نسخه های قبلی این سند ساخته شده است می تواند برای هر برنامه ای که نسخه فعلی آن مشخص شده است استفاده شود. در این مورد، محدوده های صلاحیت نسخه های قبلی باقی می ماند.

همچنین ممکن است طبق این نسخه بر اساس WPQR واجد شرایط واجد شرایط WPQR (رکورد صلاحیت روش جوشکاری) جدیدی ایجاد شود که هدف فنی این الزامات تست این سند راضی است. در جایی که آزمایشهای اضافی برای انجام معاینه فنی از معیارهای فنی انجام می شود، تنها لازم است که آزمایش اضافی بر روی قطعه آزمایش انجام شود.

 

برای مشاور ایزو و مشاوره استراتژی با آریان گستر تماس حاصل فرمایید.این مجموعه یکی از پیشتازان این حرفه در زمینه مشاوره استراتژی و سایر سیستمهای مدیریتی می باشد.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

مشاور  EFQM تخصص ماست.ایزو 9001 با آریان گستر

02177942240-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو