ایزو 1-15156

ایزو 1-15156

ایزو 1-15156:

ایزو 15156-1: 2015 اصول کلی را شرح می دهد و الزامات و توصیه هایی را برای انتخاب و صلاحیت مواد فلزی برای خدمات در تجهیزات مورد استفاده در تولید نفت و گاز و گیاهان رقیق کننده گاز طبیعی در محیط های حاوی H2S می گوید، که در آن شکست این تجهیزات می توانند به سلامتی و ایمنی عمومی و پرسنل و یا محیط زیست آسیب برسانند. این می تواند برای کمک به جلوگیری از آسیب خوردگی پرهزینه به تجهیزات خود اعمال شود. این مکمل ها، اما نیازهای مواد را در کدهای طراحی مناسب، استانداردها یا مقررات جایگزین نمی کند.

تفکر فرایندی:

برخی محققان فرایند را به عنوان یک تفکر در نظر گرفته و تعریف جامعی از تفکر فرایندی ارائه می کند. تفکر فرایندی شام سه جزء اصلی می باشد:

  1. جزء اول که شامل تعریف و مشخصات فرایند است که در شکل مستندات موجود است و مدل استانداردها را برای یک فرایند یکپارچه ارائه می دهد.
  2. جزء دوم یادگیری فرایند است که شامل فعالیت ها و رفتارهای موردنیاز جهت انجام فرایند و در ذهن و حافظه افرادی است که آن ها را انجام می دهند.
  3. جزء سوم نتایج فرایندی که بر مبنای محصولات و خدمات تولید شده به عنوان نتایج فعالیت های فرایند مشخص می شوند.

هر سه این اجزاء مهم هستند و اگر هر یک از اجزاء نادیده گرفته شود، تفکر فرایندی شکل نمی گیرد، مثلا تعریف فرایند که صرفا در مستندات باشد، بدون اینکه افراد شناختی در مورد آن داشته باشند، بیش از یک مستند کتابخانه ای نیست یا اگر تعریف و مشخصات فرایند برای افراد آموزش داده شود ولی از آن پیروی نشود، چیزی جز وقت تلف کردن نیست. به عبارت دیگر فرایندی که تعریف شود، آموزش داده شود و در انجام فعالیت ها از آن پیروی شود، یک فرایند کامل است.

پیشتاز رویکرد فرایندی در سیستمهای مدیریتی ایزو 9001 می باشد.

برای مشاور ایزو و مشاوره استراتژی با آریان گستر تماس حاصل فرمایید.این مجموعه یکی از پیشتازان این حرفه در زمینه مشاوره استراتژی و سایر سیستمهای مدیریتی می باشد.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

مشاور  EFQM تخصص ماست.

02177942240-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *