اعتیاد به کار

اعتیاد به کار موارد مهمی می باشد که می توان در متن زیر مطالعه بفرمایید:

بلایی که عمرمان را می‌گیرد!

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

قسمت اول

◊اعتیاد به کار (Workaholism) یا اعتیاد شغلی نوعی اعتیاد رفتاری است که در آن فرد به شغل خویش معتاد می‌شود.

صفتی مثبت و مورد احترام

◊اعتیاد به کار از جمله اعتیادهایی محسوب می‌شود که در نگاه جامعه عموما تصویر منفی ندارد و حتی گاهی به عنوان صفتی مثبت و مورد احترام در افراد در نظر گرفته می‌شود.

تشویق و حمایت

◊متاسفانه حتی ممکن است فردی که مبتلا به اعتیاد شغلی است مورد تشویق و حمایت قرار بگیرد، چرا که کارفرمایان با زندگی خصوصی این افراد ارتباط برقرار نکرده و از مشکلات آنها آگاهی ندارند.

معتادان به کار

◊باید بدانید که همه‌ معتادان به کار، میلیاردر نبوده و الزاما در رده‌های بالای سازمان‌ها مشغول به کار نیستند،اعتیاد به کار تنها یک الگوی رفتاری است که در هر کسی و در هر موقعیتی ممکن است روی دهد.

ویژگی افراد معتاد به کار:

◊در کل باید بدانیم معتاد به کار بودن با سخت‌کوشی فرق دارد؛ اصطلاحا به کسی معتاد به کار می‌گویند که نتواند میان زندگی شغلی و شخصی‌اش تعادل ایجاد کند.

مشاوره EFQM با آریان گستر

تنش‌های روانی

◊یک فرد معتاد به کار تمام فکر و ذکرش معطوف به کار است،از کار برای التیام تنش‌های روانی خود استفاده می‌کند،همیشه بیش از زمان مقرر در دفتر کارش می‌ماند.

فعالیت‌های اجتماعی

◊در زمان بیکاری اغلب از حال روحی و جسمی‌اش شکایت می‌کند،از دیگر وظایف خود در قبال شریک زندگی، فرزند و فعالیت‌های اجتماعی غفلت می‌کند،زمان از دست رفته کاری را شدیدا تحت کنترل دارد،سلامتی خود را قربانی کار می‌کند.

ادامه دارد…

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
اعتیاد به کار
Description
فعالیت‌های اجتماعی ◊در زمان بیکاری اغلب از حال روحی و جسمی‌اش شکایت می‌کند،از دیگر وظایف خود در قبال شریک زندگی، فرزند و فعالیت‌های اجتماعی غفلت می‌کند،زمان از دست رفته کاری را شدیدا تحت کنترل دارد،سلامتی خود را قربانی کار می‌کند.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *