لوگو

استعفای عاطفی چیست؟

استعفای عاطفی چیست؟با ما همراه باشید:

 

 

استعفا یکی از نقطه‌های عجیب در زندگی شغلی هر انسان است.لحظه‌ای که تمام تلاش وساخته‌ها و خاطره‌ها را، در یک اتاق رها میکنی،کیفت را برمیداری و از ساختمانی بیرون می‌آیی که هفته‌ها،ماهها و سالها،بهترین بخش روزت را در آنجا گذرانده‌ای اما امروزه در کنار «استعفای قانونی»که با نامه نگاری و تسویه حساب‌‎ و غیره همراه است،شکل دیگری از استعفا پدید آمده که به آن «استعفای عاطفی»می گویند.

تعریف استعفا

در تعریف استعفای عاطفی چنین بیان می‌شود که فرد همچنان کارمند اداره یا شرکت به حساب می‌آید اما خودش دیگر هیچ انگیزه‌ای برای کار کردن ندارد.چنین فردی هر روز کیفش را بر می‌دارد و میرود پشت میزش مینشیند بدون اینکه پیشرفت و یا پسرفت سازمانش برایش مهم باشد.

چه دلایلی باعث میشود که استعفای عاطفی رخ دهد؟
رکود اقتصادی:

در رکود اقتصادی،امید به پیدا کردن فرصت‌های شغلی جدید کم می‌شود.بهمین دلیل کارکنان زیادی را می‌بینید که از کار خود راضی نیستند اما گزینه دیگری هم ندارند.ماههاست استعفای عاطفی داده‌اند اما هنوز در محل کار حاضر میشوند.

 

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره EFQM با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
استعفای عاطفی
Description
تعریف استعفا در تعریف استعفای عاطفی چنین بیان می‌شود که فرد همچنان کارمند اداره یا شرکت به حساب می‌آید اما خودش دیگر هیچ انگیزه‌ای برای کار کردن ندارد.چنین فردی هر روز کیفش را بر می‌دارد و میرود پشت میزش مینشیند بدون اینکه پیشرفت و یا پسرفت سازمانش برایش مهم باشد.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *