لوگو

آیا استراحت در محل کار مناسب است؟ چگونه؟

وقت استراحت باعث زنده شدن و پویایی جسم و روح می‌شود و بدون وجود وقت استراحت بین کارها، ‌به سختی می‌توان به بهره‌وری و بازدهی دست یافت،همه ما می‌دانیم که پس از انجام کارهای سخت و پر فشار تا چه میزان از کارآیی ما کاسته می‌شود و فعالیت‌های سنگین تا چه اندازه،‌ ما را فرسوده و خسته می‌کند.

استراحت مفید

با این حال، ‌باید دانست بین یک وقت استراحت مفید و هوشمندانه و وقت استراحت معمولی،‌ یک تفاوت اساسی وجود دارد و آن «تمرکز» است،همه ما در محل کار خود، دقایقی را به‌عنوان وقت استراحت سپری می‌کنیم اما بسیاری از این اوقات استراحت،‌ تاثیر چندانی در رفع خستگی و خالی شدن استرس ما ندارند و ما را برای بازگشت به کارمان آماده نمی‌سازند و فقط اوقات استراحت هوشمند هستند که به ما کمک می‌کنند تا خود را احیاء کنیم.

مشخص کردن ساعاتی خاص

سیستمی را برای وقت‌های استراحت طراحی کنید که منطبق و متناسب با نیازها و برنامه‌های کاری‌تان باشد. (مثلا ‌مشخص کردن ساعاتی خاص در طول روز به‌عنوان وقت استراحت منظم یا انجام حرکات کششی هر ۳۰ دقیقه یک بار و…).

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
هیچ‌گاه در وقت استراحت تلویزیون نگاه نکنید

یکی از پندارهای نادرست درباره وقت استراحت به تماشای تلویزیون در آن دقایق مربوط می‌شود. خیلی‌ها فکر می‌کنند که با تماشای تلویزیون در وقت‌های استراحت می‌توانند مشکلات را از یاد ببرند حال آنکه در اغلب موارد، تلویزیون، عوامل استرس‌زای بیشتری به افراد منتقل می‌کرد و باعث می‌شود تا کارکنان از داشتن وقت استراحت بیزار شوند.

مشاوره EFQM با آریان گستر
خلاقیت شخصی

برای استفاده بهینه از وقت استراحت باید از خلاقیت شخصی نیز کمک گرفت تا بتوان راهی برای آرامش دادن به خود و خارج کردن استرس‌ها و خستگی‌ها پیدا کرد که یکی از بهترین گزینه‌ها پیاده‌روی و قدم زدن است.

در آخر

مهم نیست به کجا یا به چه مدت فقط باید چند دقیقه‌ای قدم زد و با حضور در طبیعت، انرژی از دست رفته را باز یافت تا پس از بازگشت به محل کار گویی که کار تازه شده است و می‌توان با ذهنی شکوفا و شاداب، ‌مشکلات را حل کرد.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *