آمنزیای غیراخلاقی

آمنزیای غیراخلاقی

کارهای غیراخلاقی

←حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که چرا برخی از افراد در طول زمان کارهای غیراخلاقی خود را تکرار می کنند،به ویژه افرادی که حداقل در ظاهر خوب به نظر می رسند و اصطلاحا شرور و یا خلافکار نیستند. با توجه به اینکه عدم صداقت، فریب و کارهای غیراخلاقی اغلب منجر به احساس گناه،عذاب وجدان و یا سایر احساسات منفی می شود،با اینحال چرا افراد در آینده، باز هم این کارهای غیراخلاقی را تکرار می کنند؟

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

اقدامات غیراخلاقی

←خانم کوچکی استاد دانشگاه کلاگ و همکارش خانم گینو استاد دانشگاه هاروارد در پژوهشی جذاب و طی 9 مطالعه پاسخ این سوال را پیدا نموده اند،مطابق با یافته های پژوهش آنها، افراد به مرور زمان اقدامات غیراخلاقی خودشان را فراموش می کنند،در این حالت افراد دچار “آمنزیای غیراخلاقی” یا “فراموشی غیراخلاقی” می شوند.

به عبارت دیگر

←در مقایسه با رفتارهای اخلاقی و مثبت، هنگامی که رفتارهای غیراخلاقی به یاد آورده می شوند، به مرور زمان مبهم تر و غیرواضح تر می گردند تا اینکه به فراموشی کامل سپرده می شوند و این موضوع باعث می شود تا افراد مجددا آن رفتار غیراخلاقی را تکرار کنند. نتایج این پژوهش در نشریه بسیار معتبر Proceedings of the National Academy of Sciences به چاپ رسیده است.

جمع‌بندی
1) ما انسان ها اغلب با موقعیت های اخلاقی متفاوتی روبرو می شویم

←با توجه به اینکه اخلاقیات، بخشی بنیادی از ماهیت وجودی هر انسانی می باشد؛ به همین دلیل، افراد تمایل و انگیزه بسیار قدرتمندی دارند تا هم در نظر خودشان افرادی اخلاقی باشند و هم در نظر دیگران،با اینحال وقتی فرصت انجام رفتارهای غیراخلاقی فراهم می شود، برخی از افراد برای سود بردن از آن موقعیت،از اصول اخلاقی خودشان عدول می کنند،در این شرایط برای اینکه کماکان نسبت به خودشان حس خوبی داشته باشند، انگیزش زیادی برای فراموشی آن کار غیراخلاقی خواهند داشت.

مشاوره EFQM با آریان گستر

2) اینکه افراد تمایل دارند تا رفتارهای غیراخلاقی

←خودشان را فراموش کنند،باعث می شود تا کدگذاری اتفاقات در حافظه مختل شود و توانایی افراد برای به یاد آوردن آن اتفاق در آینده کاهش یابد،علاوه بر این،تمایل به فراموشی رفتارهای غیراخلاقی باعث می شود افراد کمتر در مورد کارهای غیراخلاقی خودشان فکر کنند،حس بهتری نسبت به خودشان پیدا کنند و در آینده مجددا به خودشان مجوز انجام رفتارهای غیراخلاقی بدهند.

3) قطعا در کنار تمام توصیه های اخلاقی موجود

بهترین راهکار برای جلوگیری از بروز رفتارهای غیراخلاقی، خودشناسی، خودسازی و باور به این است که عالم محضر خداست.

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
آمنزیای غیراخلاقی
Description
2) اینکه افراد تمایل دارند تا رفتارهای غیراخلاقی خودشان را فراموش کنند،باعث می شود تا کدگذاری اتفاقات در حافظه مختل شود و توانایی افراد برای به یاد آوردن آن اتفاق در آینده کاهش یابد،علاوه بر این، تمایل به فراموشی رفتارهای غیراخلاقی باعث می شود افراد کمتر در مورد کارهای غیراخلاقی خودشان فکر کنند،حس بهتری نسبت به خودشان پیدا کنند و در آینده مجددا به خودشان مجوز انجام رفتارهای غیراخلاقی بدهند.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو