(Enterprise Resource planning )

برنامه ریزی منابع سازمانی

ERP مخفف برنامه ریزی منابع سازمانی است، اما حتی نام کامل آن به اندازه ERP نادیده گرفته می شود. بدین منظور، شما باید یک گام به عقب بردارید و در مورد همه فرآیندهای مختلفی که برای اجرای یک فرایند کسب و کار ضروری هستند، از جمله مدیریت موجودی و سفارش، حسابداری، منابع انسانی، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و حتی فراتر از آن ها، تفکر کنید.

در سطوح اولیه، نرم افزار ERP این توابع مختلف را به یک سیستم کامل متصل می کند تا فرآیندهای و اطلاعات را در سراسر سازمان بهینه سازی کند.

ویژگی ERP

ویژگی مرکزی تمامی سیستم های ERP یک پایگاه داده مشترک است که از چندین توابع استفاده شده توسط واحدهای تجاری مختلف پشتیبانی می کند. در عمل، این به این معنی است که کارکنان در تقسیمات مختلف – برای مثال حسابداری و فروش – می توانند به همان اطلاعات برای نیازهای خاص خود متکی باشند.

نرم افزار ERP همچنین دارای سطوحی از گزارش گیری و اتوماسیون بصورت هماهنگ است.

به جای اینکه کارکنان را مجبور کنید که پایگاههای داده جداگانه و صفحات گسترده را که بایستی به صورت دستی برای تولید گزارش ها ادغام شوند، حفظ کند، برخی از راه حل های ERP به کارکنان اجازه می دهد تا گزارش ها را از یک سیستم بیرون بکشند.

به عنوان مثال، با سفارشات فروش به طور خودکار به سیستم مالی بدون هیچگونه کلید مجدد دستی وارد می شود، بخش مدیریت سفارش می تواند سفارشات را سریع تر و دقیق تر پردازش کند، و بخش مالی می تواند سریع تر کتاب ها را متوقف کند.

دیگر ویژگی های رایج شامل پورتال یا داشبورد است تا کارکنان بتوانند به سرعت درک عملکرد کسب و کار در معیارهای کلیدی را نشان دهند.

برای مشاور ایزو با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

02177942240-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *