EPR چيست؟

EPR چيست؟

در اين متن اطلاعاتي در رابطه با اينكه EPR چيست؟ و چگونه قادر است عملکرد تجاری یک شرکت را بهبود بخشد؟ ارائه ميشود:

سیستم جامعی است که سعی در یكپارچه سازی همه وظایف و بخشهای موجود در یک سازمان با استفاده از یک سیستم کامپیوتری واحد دارد که بتواند نیازهای خاص و ویژه این بخشها را برآورده سازد.

این کار با استفاده از یک نرم افزار کامپیوتری انجام میشود که بوسیله یک Database واحد، امکان به اشتراكگذاری اط عات و ارتباط بخشهای مختلف در شرکت را بر عهده دارند. اغلب نرمافزارهای ERP منعطف هستند بدین معنی که شرکتهای خریدار قادرخواهند بود تعدادی از ماژولهای مورد نیاز و یا همه آنها را نصب و بکار گیرند.

بعنوان مثال شرکت خریدار قادر است ماژولهای منابع انسانی (HR) و مالی را از این بسته نرمافزاری، خریداری و نصب و مورد استفاده قرار دهد.

ERP چگونه قادر است عملکرد تجاری یک شرکت را بهبود بخشد؟

بطور کلی هدف اصلی و اولیه ERP آن است که بعنوان مثال فرآیند دریافت سفارش از مشتری و پردازش آن تا مرحله نهایی را بهبود بخشد. به عبارت دیگر وقتی که از مشتری سفارش دریافت و وارد سیستم ERP میگردد، همه اطلاعات زم جهت تکمیل و ارائه این سفارش، در آن موجود میباشد.

اطلاعات مربوط به اینکه آیا مشتری ، اعتبار کافی نزد شرکت را دارد یا خیر، که این اطلاعات از ماژول مالی بدست می آید و به همین ترتیب اطلاعات لازم در مورد سطح موجودی انبار کالا و مواد اولیه مربوط به این سفارش، از ماژول انبار استخراج میگردد.

با بكارگيری این سيستم، کاربران تنها وارد کننده داده و اطلاعات به سيستم نيستند بلکه آنها از این پس وظیفه سنگینی را بر عهده خواهند داشت زیرا در مورد سئوالاتی از قبیل اینکه « آیا مشتری حاضر بموقع بدهی خود را بابت سفارش دریافتی خود خواهد پرداخت » و « آیا ما قادر خواهیم بود بموقع سفارش مورد نظر را تحویل مشتری دهیم؟ » و سوالاتی از این قبیل. کاربران سیستم باید بتوانند سریعا تصمیمگیری لازم را انجام دهند و این تصمیمات بر روی کل فرآیند ERP تاثیر گذار خواهد بود.

جهت مشاور ایزو مانند ایزو 9001 با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید.
02177942240-77959675
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.
مشاوره استراتژی تخصص ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو