3 ویژگی که باعث خستگی در کار می شود

3 ویژگی که باعث خستگی در کار می شود

3 ویژگی که باعث خستگی در کار می شود

3 ویژگی که باعث خستگی در کار می شود را در متن زیر دنبال کنید:

یافته های محققان

محققان سه ویژگی اساسی که باعث خستگی در کار و به‌نوبه‌ی خود منجر به فقدان انگیزه می‌شوند را شناسایی کرده‌اند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

1- کمبود کار، که اساساً به معنای نداشتن کار کافی برای انجام دادن است؛

2- ضعف کیفی، زمانی که کارها ساده و غیر چالشی هستند؛ و

3- سربار کیفی، زمانی که از افراد خواسته می‌شود وظایفی را انجام دهند که بیش‌ازحد پیچیده بوده و باعث می‌شود تا افراد انگیزه خود را از بدهند، زیرا احساس می‌کنند که قادر به دستیابی به چیزی که از آن‌ها خواسته‌شده، نیستند.

سخن اخر

به‌عنوان یک رهبر، این وظیفه­‌ی شماست که مطمئن شوید کار به نحوی طراحی می‌شود که از هر سه مشکلی که در بالا ذکر شد تا حد ممکن جلوگیری شود.

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
3 ویژگی که باعث خستگی در کار می شود
Description
محققان سه ویژگی اساسی که باعث خستگی در کار و به‌نوبه‌ی خود منجر به فقدان انگیزه می‌شوند را شناسایی کرده‌اند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از: 1- کمبود کار، که اساساً به معنای نداشتن کار کافی برای انجام دادن است؛ 2- ضعف کیفی، زمانی که کارها ساده و غیر چالشی هستند؛ و 3- سربار کیفی، زمانی که از افراد خواسته می‌شود وظایفی را انجام دهند که بیش‌ازحد پیچیده بوده و باعث می‌شود تا افراد انگیزه خود را از بدهند، زیرا احساس می‌کنند که قادر به دستیابی به چیزی که از آن‌ها خواسته‌شده، نیستند.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *