77959675 - 02177942240

گواهینامه CE چیست؟

گواهینامه CE یک سیستم صدور گواهینامه داوطلبانه است که به اطمینان از ایمنی و کیفیت محصولات در بازار اتحادیه اروپا (EU) کمک می کند. این استاندارد برای ارائه مجموعه ای واحد از استانداردها برای همه کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد شده است، بنابراین کار تولیدکنندگان، خرده فروشان، واردکنندگان و صادرکنندگان را برای انجام تجارت فرامرزی آسان تر می کند. گواهینامه CE مخفف Conformité Européenne (انطباق اروپایی) است و یک استاندارد بین المللی است که باید توسط هر محصولی که در اتحادیه اروپا فروخته می شود رعایت شود. هدف کلی این گواهینامه محافظت از مصرف کنندگان در برابر محصولات خطرناک یا ناکارآمد و در عین حال ترویج رقابت منصفانه بین تولیدکنندگان کالاهای مشابه است. علاوه بر این، داشتن گواهینامه CE می تواند به کاهش بار کاغذبازی مرتبط با صادرات کالا به اروپا و همچنین دسترسی بیشتر شرکت ها به بازارهای جهانی خارج از اروپا کمک کند.

علامت CE
گواهینامه CE

در حال حاضر، در کشورهای اتحادیه اروپا، گواهی CE به عنوان “گذرنامه تجاری” برای محصولات و گردش در بازار اتحادیه اروپا در نظر گرفته می شود. بسیاری از کالا ها توسط گمرکات اتحادیه اروپا به عنوان کالاهای بد یا برگشتی مصادره می شوند زیرا فاقد علامت CE هستند.

CE دارای نام های مختلف CE Marking ، CE Mark ، CE Marking Certification است. طبق سند کمیسیون اروپا آن را رسما علامت CE می نامند.

ce

چه محصولاتی به CE نیاز دارند؟

CE برای بسیاری از محصولات مورد نیاز است و نشان میدهد :

  • آزمایش محصولات برای برآوردن الزامات اتحادیه اروپا برای محیط زیست، ایمنی و سلامت
  • ثابت کنید که محصول با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت دارد.
  • اجازه گردش آزاد محصولات در بازار اروپا را بدهید.

گواهینامه CE همچنین به عنوان یک گذرنامه تجاری برای محصولات، برای ورود به بازار اتحادیه اروپا در نظر گرفته می شود. درحال حاضر بسیاری از کالاها به دلیل نداشتن علامت CE توسط گمرک اتحادیه اروپا به عنوان کالای بد مصادره می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *