گمبا- محل واقعی انجام کار

گمبا- محل واقعی انجام کار

گمبا- محل واق عی انجام کار

 

 

ماموریت اصلی سازمان

ژاپنی ها بر اين باورند که در “گمبا” ماموريت اصلی سازمان شکل می گيرد،گمبا برای يک توليد کننده در بخش صنعت، محل توليد محصول صنعتی با ويژگي هايش در افزايش ابعاد و مولفه های بهره وری و برای يک هتل دار، تمامی فضاهايی است که ميهمانان هتل از آنها استفاده می کنند. ماساکی ايمايی، گمبا را روش مديريت مبتنی بر عقل سليم نام نهاده و تلاش کرده است تا شيوه های مديريتی تجربه شده در ژاپن و بسياری از کشورهای پيشرفته را که از ژاپنی ها، اقتباس کرده و موفق شده اند، بيان می کند.

سخن آخر

بسياري‌ از فعاليتهايي‌ كه‌ در گمبا صورت‌ مي‌گيرد صرفاً‌ به‌ مهارت‌ كاركنان‌ بستگي‌ دارد و مديريت‌ آنها به‌ندرت‌ از پايين‌ به‌ بالا شكل‌ مي‌گيرد. ‌در گمبا معناي‌ چنين‌ تفكري‌ اين‌ است‌ كه‌ افراد سازمان‌ متعهد مي‌شوند كه‌ هرگز هيچ‌ كالاي‌ نامرغوبي‌ تحويل‌ نگيرند، هرگز قطعه‌ يا كالاي‌ معيوبي‌ را به‌ مرحله‌ بعدي‌ فرايند ارسال‌ نكنند و كالاي‌ نامرغوبي‌ را توليد نكنند.

 

جهت مشاور ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *