کمی ترس‌ برای سازمان مفيد است

کمی ترس‌ برای سازمان مفيد است

 

 

 

‌مسلماً‌ ترسي‌ كه‌ به‌خاطر ابهت‌ مدير و ارعاب کارکنان در كاركنان‌ به‌وجود مي‌آيد، در دنياي‌ كسب‌وكار جايي‌ ندارد. اما درجه‌اي‌ از ترس‌ قابل‌ قبول، مي‌تواند مفيد باشد براي‌ مثال، ترس‌ ممانعت‌ از ادامه‌ كار يك‌ فرد به‌خاطر بی توجهی به قوانین سازمان، و يا ترس‌ بسيار معمول‌ اينكه، اگر فردی وظایف و مسئولیت هایش را به خوبی انجام ندهد، او را از سازمان اخراج خواهند کرد. و امثال این ترسها که لازم و ضروری هستند.

جلوگيری از بي‌تفاوتي‌

‌هرگز نبايد اين‌ نوع‌ ترسها ناديده‌ گرفته‌ شده‌ و يا حذف‌ گردند این ترس‌ ها برای بقا سازمان‌ ضروری هستند ترس، سازمان‌ را بيدار و زنده‌ و البته كمی عصبي‌ نگه‌ می دارد و باعث‌ جلوگيری از بي‌تفاوتي‌ می شود،يك‌ برخورد ملايم‌ و جزيي‌ از نشانه‌هاي‌ يك‌ سازمان‌ سالم‌ است اين‌ فشار روحی ملايم، حداكثر بازدهي‌ كاركنان‌ را به‌دنبال‌ خواهد داشت.

مشكلات‌ را حل کنید نه تحمل

‌بعنوان مدیر امروزه باید آماده‌ حركت‌ باشید. و لازم‌ است‌ سازمان‌ خود را به‌ دلخواه‌ خود تغيير دهید، نه‌ آنكه‌ خود را با آن‌ تطبيق‌ دهند.
مدیران موفق، به‌ جاي‌ آنكه‌ خود را با آن‌ شرايط‌ هماهنگ‌ سازند، افرادي‌ هستند كه‌ میتوانند دنيا را تغيير دهند. مدیران موفق همیشه آماده‌ حركت‌ بوده و از موقعيتها استفاده‌ میکنند تا تغييرات‌ لازم‌ را به‌وجود آورند.

مدیران آماده‌ حركت، شناسايي‌كننده‌ راه‌حلهای مشكلاتند

برعكس، مدیرانی كه‌ آماده‌ حركت‌ نيستند در شناسايي‌ مشكلات‌ كوتاهی كرده‌ و فرصتها را از دست‌ مي‌دهند. آنها از خود ابداع‌گري‌ كمي‌ نشان‌ مي‌دهند، به‌ ديگران‌ تكيه‌ دارند و عادت‌ دارند شرايط‌ را تحمل‌ كنند به جای تغییر آن…

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره استراتژی با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

 

Summary
Article Name
ترس‌ برای سازمان مفيد است
Description
مدیران آماده‌ حركت، شناسايي‌كننده‌ راه‌حلهای مشكلاتندبرعكس، مدیرانی كه‌ آماده‌ حركت‌ نيستند در شناسايي‌ مشكلات‌ كوتاهی كرده‌ و فرصتها را از دست‌ مي‌دهند. آنها از خود ابداع‌گري‌ كمي‌ نشان‌ مي‌دهند، به‌ ديگران‌ تكيه‌ دارند و عادت‌ دارند شرايط‌ را تحمل‌ كنند به جای تغییر آن...
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو