لوگو

کسب و کار در نیوزیلند

 

 

وقت‌شناسی

وقتی صحبت از کسب‌وکار در نیوزیلند می‌شود، شیوه لباس پوشیدن محافظه‌کارانه شده و بیشتر شکل رسمی به خود می‌گیرد نیوزیلندی‌ها اغلب به موقع به تمام جلسات می‌رسند وقت‌شناسی بخشی از فرهنگ این کشور است، برنامه‌های کاری باید حداقل یک هفته جلوتر با تلفن، فکس یا ایمیل برنامه‌ریزی شوند اگر شما کسی هستید که از یک کشور دیگر وارد نیوزیلند می‌شوید، برنامه‌ریزی جلسات با مدیران در سطوح ارشد عموما آسان‌تر است، به‌خاطر داشته باشید که برنامه‌ریزی جلسات در ماه‌های دسامبر و ژانویه می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اینها مهم‌ترین ماه‌ها برای تعطیلات تابستان هستند،مورد کسب‌وکار خود را با اعداد و ارقام ارائه کنید، هیجانات و احساسات در فضای کسب‌وکار نیوزیلند مهم نیستند.

منتظر از دست دادن مشتری‌تان باشید

هنگام کار در این کشور باید انتظار داشته باشید که مذاکرات کاری به طول بینجامد و اگر برای فروش به طرف مقابل فشار بیاورید و عجله کنید، منتظر از دست دادن مشتری‌تان باشید، مذاکرات خود را به صورت واقع‌بینانه شروع کنید، فرهنگ چانه‌زنی در نیوزیلند جایی ندارد و آنها انتظار ندارند شما بر سر قیمت با آنها چانه بزنید، بنابراین با ارائه قیمت بالا و با انتظار چانه‌زنی طرف مقابل شروع نکنید، تماس چشمی را با طرف مقابل حفظ و تلاش کنید چند قدم با او فاصله داشته باشید، سعی کنید در برخورد اول با نیوزیلندی‌ها رسمی و محتاطانه برخورد کنید، آنها محتاط هستند؛ اما همیشه هنگام ملاقات با شما بسیار گرم و مودب رفتار می‌کنندهنگام صحبت مبالغه نکنید.

از اغراق به شدت بپرهیزید

اگر می‌خواهید مورد کسب‌وکارتان را ارائه کنید، از اغراق به شدت بپرهیزید نیوزیلندی‌ها مشتاق آن هستند تا بدانند شما چه کاری «می‌توانید انجام دهید» نه آنچه «می‌گویید» می‌توانید انجام دهید، قراردادها و پیشنهادها باید از همه جهات به‌طور واضح بیان شوند. همه شرایط باید با جزئیات کامل توضیح داده شود، ساعات معمول کسب‌وکار روزهای دوشنبه تا جمعه و از ساعت 8:30 صبح تا 5 بعدازظهر و شنبه‌ها از ساعت 9:00 صبح تا 12:30 بعدازظهر است.

صحبت کردن هنگام خوردن غذا

صحبت کردن هنگام خوردن غذا در حداقل است، مکالمه‌ها پیش یا پس از صرف غذا اتفاق خواهد افتاد. معمولا دعوت به شام تنها برای تعاملات اجتماعی استفاده می‌شود؛ بنابراین در این موقعیت‌ها در مورد تجارت صحبت نمی‌شود. برای مکالمات تجاری شما به صرف ناهار دعوت خواهید شد، زمانی که در نیوزیلند کار می‌کنید، اگر به همکارتان دلیلی برای عدم اعتماد به خودتان بدهید، آنگاه بازسازی این اعتماد بسیار دشوار خواهد بود. تبعیض به هر شکل آن در نیوزیلند مذموم است، به این معنی که یک کارفرما باید با همه کارمندان خود به‌طور مساوی رفتار کند، گرچه بندی در قانون وجود دارد تا بر اساس سن و تجربه به‌طور متفاوت به کارگران حقوق پرداخت کند.

حضور زنان

زنان نیمی از نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند؛ گرچه درصد زنان در سطوح بالای مدیریتی نسبتا پایین است. مانند بسیاری از کشورهای دیگر، نیوزیلندی‌ها اتحادیه‌های بسیاری دارند، همه کارگران در صورت تمایل حق پیوستن به یک اتحادیه را دارند. یک کارفرما اجازه ندارد یک اتحادیه برای شما انتخاب کند و نمی‌تواند بر تصمیم شما تاثیر بگذارد.

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *