لوگو

چگونه پس انداز کنیم ؟

چگونه پس انداز کنیم ؟ چگونه می‌توانیم هم حالا خرج کنیم هم در آینده

➖ قسمت اول

پس انداز کردن یکی از موضوعاتی است که صحبت کردن راجع‌ به آن از انجام دادنش بسیار راحت‌تر است.

-همه می‌دانند که پس انداز کردن در طی مدت‌‌زمان طولانی کار هوشمندانه‌ای است؛ ولی با این وجود بسیاری از ما هنوز در این‌کار مشکل داریم.

-پس انداز کردن فواید بیشتری نسبت به صرفه‌جویی ساده و ابتدایی دارد، ولی دردسر بیشتری نیز دارد.

-افرادی که هوشمندانه پول پس انداز می‌کنند، همان‌قدر که باید بدانند که چگونه پول خود را خرج کنند، باید بدانند که چگونه پول دریافتی خود را افزایش دهند.

-کارهای زیر را انجام دهید تا یاد بگیرید چگونه پس انداز کنید و بتوانید خرج کردن پول خود را کنترل کنید و در نهایت بیشترین فایده را در دراز‌مدت از پول خود ببرید:

۱ – همان اول پولی را برای خودتان کنار بگذارید.

آسان‌ترین روش برای اینکه ببینید چگونه پس انداز کنیم، این است که هرگز فرصت این را نداشته باشید که پولی دریافتی‌تان را در همان قدم اول خرج کنید.

-هر ماه قسمتی از حقوق خود را مستقیم در حساب مخصوص پس انداز یا حساب بازنشستگی خود واریز کنید تا دیگر برای محاسبه‌ی مقدار پولی که می‌خواهید پس انداز و یا خرج کنید، استرس و خستگی نداشته باشید.

-اینگونه به‌صورت خودکار پس انداز می‌کنید و آنچه که باقی می‌ماند را به دلخواه خود در طول ماه خرج می‌کنید.▪️در درازمدت واریز مقادیری کم از حقوق‌تان به حساب‌ پس انداز باعث افزایش آن می‌شود (به‌خصوص وقتی که سود به حساب‌تان تعلق می‌گیرد) بنابراین هرچه سریع‌تر برای رسیدن به سود بیشتر این کار را شروع کنید.

-برای‌ اینکه سیستم خودکار واریز درست کنید، می‌توانید با مسئول پرداخت حقوق کارکنان صحبت کنید، اگر بتوانید از یک حساب مستقل و جدا برای پس‌ انداز خود استفاده کنید، می‌توانید به آسانی یک طرح برای واریز مستقیم به این حساب تهیه کنید تا به‌صورت خودکار قسمتی از حقوق‌تان به حساب پس انداز شما واریز شود.

-اگر به هر دلیلی نمی‌توانید یک سیستم واریز مستقیم برای حساب‌های خود فراهم کنید (مثلا اگر کار آزاد دارید، یا بیشتر اوقات وجه به صورت نقد به شما پرداخت می‌شود) در این صورت مقدار مشخصی از پول نقد را تعیین کنید که هر ماه به صورت دستی به حساب پس انداز خود واریز کنید و به این هدف سرسختانه بچسبید.

۲ – سعی کنید بدهی جدیدی به حساب خود اضافه نکنید.

برخی بدهی‌ها اصولا اجتناب‌ناپذیرند. برای مثال فقط افراد خیلی ثروتمند آن‌قدر پول دارند که به صورت نقد و بدون بدهی خانه بخرند.

-هنوز میلیون‌ها نفر از مردم تنها با گرفتن وام و پرداخت تدریجی آن می‌‌توانند خانه بخرند.

-ولی به طور کلی بدهی جدیدی به حساب خود اضافه نکنید.

-همیشه پرداخت مبلغی به‌صورت نقد، از پرداخت معادل همان مبلغ به صورت وام ارزان‌تر تمام می‌شود، که دلیل آن اضافه شدن سود به وام در طول زمان است.

-اگر چاره‌ای جز گرفتن وام ندارید، تلاش کنید تا هرچقدر می‌توانید قسط بیشتری هر ماه پرداخت کنید.

-هرچقدر بتوانید قسط‌ها را با مبالغ بیشتر پرداخت کنید، سریع‌تر می‌توانید وام‌تان را تسویه کنید، و در نتیجه سود کمتری پرداخت خواهید کرد.

با اینکه وضعیت مالیاتی افراد با هم متفاوت است، بیشتر بانک‌ها توصیه می‌کنند که قسط پرداختی هر ماه شما ۱۰٪ از درآمدتان باشد، همچنین هر مبلغی زیر ۲۰٪ نیز بی‌خطر است.

بالاترین حد منطقی پرداخت قسط ۳۶٪ در نظر گرفته می‌شود.

ادامه دارد…

جهت افزایش سهم بازار و مشتری مداری استاندارد ایزو 10002 و ایزو 10004 کمک شایانی به شما و سازمان شما خواهد کرد جهت مشاوره این استاندارد با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مشاوره ایزو 14001

گواهینامه ایزو 

مشاوره ایزو

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *