چگونه پس انداز کنیم؟

ادامه مقاله چگونه پس انداز کنیم؟

– قسمت هفتم

۷ – در اسرع وقت پس انداز کردن را شروع کنید.

هرچقدر مدت زمان بیشتری پول در حساب پس اندازتان بماند، سود بیشتری به آن تعلق می‌گیرد.

-بنابراین به نفع شماست که پس انداز کردن را در سریع‌ترین زمان ممکن شروع کنید.

-حتی اگر تنها بتوانید مبلغ بسیار کمی را هر ماه در حساب‌تان پس انداز کنید، حتما این‌‌کار را انجام بدهید.

-زیرا حتی مقادیر کمی از پول وقتی در حساب‌ بانکی با سود سالیانه قرار می‌گیرند، در طولانی‌مدت چندین برابر مقادیر اولیه خواهد شد.

-برای مثال اگر شما در کاری با حقوق پایین کار کنید و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ تومان را در حساب با سود سالیانه ۴ درصد بگذارید، پس از ۵ سال مبلغ ۲۱٫۶۶۵ تومان به دست خواهید آورد.

-در حالی‌که اگر این پس انداز را یکسال زودتر شروع می‌کردید، ۵۰۰۰ تومان بیشتر به‌دست می‌آوردید، یعنی یک جایزه‌ی کوچک ولی قابل‌ملاحظه را بدون هیچ تلاش اضافه‌ای به‌دست می‌آوردید.

۸ – یک حساب بازنشستگی برای خود در نظر بگیرید.

هنگامی که جوان، پرانرژی و سالم هستید، بازنشستگی آن‌قدر دور است که به نظر ارزش فکر کردن هم ندارد.

-ولی وقتی سن‌تان بیشتر شود و توانایی‌هایتان تحلیل رود، بسیار بیشتر به این موضوع فکر خواهید کرد.

-بنابراین اگر شما از آن دسته آدم‌های خوش‌‌شانسی نیستید که ثروت زیادی به ارث می‌برند، بهتر است که هر چه زودتر و هنگامی که به یک وضعیت پایدار کاری رسیدید، به این مسئله فکر کنید.

-همان‌طور که قبلا اشاره شد، با وجود تفاوت در وضعیت مالی افراد، عاقلانه است که برنامه‌ای داشته باشید که حدود ۶۰ تا ۸۵درصد درآمد سالیانه‌ی حال حاضر خود را، در دوران بازنشستگی برای ادامه‌ی روند فعلی زندگی‌تان داشته باشید.

– شما می‌توانید طرح‌های بازنشستگی را بررسی کنید، یا با کارفرمای خود در این‌باره صحبت کنید تا قسمتی از حقوق ماهانه‌ی شما به صورت خودکار صرف حساب و یا بیمه بازنشستگی‌تان شود.

– اگر بتوانید این کار را به‌صورت خودکار انجام دهید، پس‌انداز برای بازنشستگی آسان‌تر خواهد شد. (بهتر است که از طرح‌های بیمه برای بازنشستگی خود استفاده کنید)

مشاوره ایزو 14001 در سازمان ها و شرکت ها و کارخانه ها از نظر جنبه های زیست محیطی فواید زیادی برای آنها به همراه دارد جهت آشنایی با این استاندارد و همچنین مشاوره استاندارد های مکمل ازجمله ایزو 9001 ، ایزو 45001 ، مشاوره HSE و مشاوره IMS با کارشناسان با تجربه آریان گستر تماس حاصل فرمایید .

مشاوره ایزو

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *