چگونه سازمانی بی‌نیاز از مدیریت بسازیم؟

♦ نسل آینده رهبری سازمانی، تعهد به ساختن شرکتی انطباق‌ پذیر و پایدار است،در این مسیر باید از کارکنان حمایت کرد که مهارت‌های نوآوری، رویه‌های ترقی‌خواه کسب‌وکار، خودآگاهی و هوش احساسی را تقویت کنند. پیشبرد نسل آینده رهبران سازمانی، می‌تواند به‌جایی برسد که سازمان‌هایی با تیم‌های بی‌نیاز از مدیریت پدید آیند؛ تیم‌هایی که خودشان مدیریت خود را بر عهده می‌گیرند و در مسیر پیش می‌روند.

تیم‌هایی کاملا خودمختار

♦ در ساختار چنین سازمان‌هایی، افراد در تیم‌هایی کاملا خودمختار کار می‌کنند، هر کدام از اعضا، مسوولیتی در رهبری فنی، مدیریت، برنامه‌ریزی، اجرا و تولید محصول یا خدمت نهایی بر عهده می‌گیرد، راهنمای آنها، اهداف و میل دستیابی به نتایج است و این کار را بدون نظارت مدیران رده میانی انجام می‌دهند، در چنین سازمان‌هایی در حقیقت با توانمندسازی افراد برای خودمدیریتی مواجه هستیم،با نسل آینده رهبری، شرکت‌ها به دنبال توانمندسازی کارکنان با آزادی، مسوولیت‌پذیری، تکنیک‌های خودمدیریتی و مهارت‌های قابل انتقال زندگی برمی‌آیند که به آنها در تصمیم‌گیری‌های باکیفیت برای خود و سازمانشان کمک می‌کنند.

اما نسل آینده رهبران سازمانی برای ایجاد چنین مهارت‌هایی در کارکنان خود، چگونه باید ساختار فیزیکی شرکت را به‌روزرسانی کنند؟
 رهبری سازمانی

♦ تمایل به خودمختارسازی کارکنان، با داشتن یک رویا و چشم‌انداز شروع می‌شود. این کار، با هدف دستیابی به نتایج کلیدی در تمام سطوح سازمان با استفاده از دستاوردهای تیم‌ها یا حلقه‌ها و افراد شروع می‌شود، امروزه، نسل آینده رهبران سازمانی متوجه هستند که کارکنان آنها مهم‌ترین دارایی شرکت و سازمان‌ها به‌شمار می‌روند که بخش چشمگیری از زندگی خود را در محیط کار به سر می‌برند، به همین دلیل خواهان سرمایه‌گذاری و تقویت کارکنان خود هستند.

جهت مشاوره ایزو 45001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
فرهنگ

♦ کمک به دیگران برای خودمختار شدن، با داشتن کارکنانی شروع می‌شود که خواهان مسوولیت‌پذیری فردی و همکاری‌های گروهی باشند. در حقیقت، حرکت در این مسیر با انتخاب و استخدام کارکنان شروع می‌شود. باید کارکنانی انتخاب کرد که با این فرهنگ سازمانی انطباق داشته باشند و سیستم ارزشی آن را بپذیرند.

 کارآموزی

♦ مرحله کارآموزی نیز توانایی کارکنان جدید را می‌تواند برای آگاهی و هوشیاری از شرایط، بالا ببرد. کارآموزی باید دائمی و داوطلبانه باشد تا باعث تحمیل ایده‌ها به افراد نشود. آنها باید بتوانند در زمان آمادگی خود، به اطلاعات و ایده‌ها دست یابند.

 استخدام

♦ هر استخدام خوب، با بیان واضح و روشن نیازمندی‌های شغل شروع می‌شود. پس از آن نیاز است که با ریزبینی در رزومه افراد و پرسش‌های درست از آنها، انتخاب درست را انجام داد، زمانی که فردی داوطلب به مصاحبه کاری دعوت می‌شود، باید او را در سناریوهای فرضی کار قرار داد تا از تصمیم‌گیری‌ها و واکنش‌های فرهنگی مناسبش اطمینان یافت.

مشاوره در امر مدیریت ریسک با آریان گستر
هم‌افزایی و قدرت تیم‌های خودمختار

♦ کار تیمی برای بهره‌مند شدن از هم‌افزایی و قدرت تیم‌های خودمختار، یک مدل سازمانی جدید، نوآورانه و چابک ایجاد کنید که افراد در آن می‌توانند براساس کارها، شغل و پروژه‌هایشان با هرکدام از کارکنان دیگر به همکاری بپردازند و به اصطلاح حلقه‌هایی درون‌سازمانی ایجاد کنید.

همکاری

کارکنان باید به‌طور دائم با مشاوران و مربیان دیدار کنند تا به گفت‌وگو درباره یکسان‌سازی اهداف و مقاصد بپردازند.

هدفی بزرگ

♦ ما بخش بزرگی از زندگی خود را در محیط کار می‌گذرانیم. لازم است که علاوه بر تمام موارد گفته‌شده، زندگی ثمربخش و شادی داشته باشیم. ما باید مسوولیتی اجتماعی و ارزشمند داشته باشیم و هدفی بزرگ را دنبال کنیم.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
سازمانی بی‌نیاز
Description
هم‌افزایی و قدرت تیم‌های خودمختار ♦ کار تیمی برای بهره‌مند شدن از هم‌افزایی و قدرت تیم‌های خودمختار، یک مدل سازمانی جدید، نوآورانه و چابک ایجاد کنید که افراد در آن می‌توانند براساس کارها، شغل و پروژه‌هایشان با هرکدام از کارکنان دیگر به همکاری بپردازند و به اصطلاح حلقه‌هایی درون‌سازمانی ایجاد کنید.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *