هولاکراسی

هولاکراسی

هولاکراسی

 

 

یک تعریف کلی و عام

هولاکراسی یک روش مدیریت غیرمتمرکز و سیستمی نوین برای اداره سازمان است که در آن اقتدار و اختیار تصمیم گیری در طول یک سلسله تیم های خودسازماندهی شده توزیع می شود.

مفاهیم هولاکراسی

-در واقع هولاکراسی یک فناوری اجتماعی جدید برای راهبری سازمان است که قدرت را از سلسله مراتب مدیران گرفته و بین نقش های سازمانی توزیع می کند.

-در این روش به افراد قدرت داده می شود تا بتوانند تصمیمات معنی دار بگیرند و تغییرات را مدیریت کنند.

-نقش ها در رابطه با کار تعریف می شوند، نه افراد، و به طور مرتب به روز می شوند. لذا ممکن است افراد همزمان چند نقش را بر عهده داشته باشند.

-در این نظام همه ­ی افراد سازمان مسئولیت دارند که تجربیات کسب شده در کارشان را ارائه دهند تا شرکت به­ سمت جلو حرکت کند.

-در نظام هولاکراسی، به جای شرح شغل با نقشهای پویا مواجهیم که در طول زمان تغییر میکنند.

-در هولاکراسی، قدرت توزیع شده و تصمیمات بصورت محلی اخذ میشوند.

-نظامهای هولاکرات بصورت مستمر در حال تغییر و تحول در ساختارهای سازمانی خود هستندو همه افراد سازمان حتی مدیرعامل از قوانین اساسی پیروی می کنند، قوانینی که به صراحت تبیین کرده که هر فرد چه تصمیماتی باید اتخاذ کند، و پاسخگوی چه مواردی خواهد بود.

 

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
هولاکراسی
Description
در واقع هولاکراسی یک فناوری اجتماعی جدید برای راهبری سازمان است که قدرت را از سلسله مراتب مدیران گرفته و بین نقش های سازمانی توزیع می کند. -در این روش به افراد قدرت داده می شود تا بتوانند تصمیمات معنی دار بگیرند و تغییرات را مدیریت کنند. -نقش ها در رابطه با کار تعریف می شوند، نه افراد، و به طور مرتب به روز می شوند. لذا ممکن است افراد همزمان چند نقش را بر عهده داشته باشند. -در این نظام همه ­ی افراد سازمان مسئولیت دارند که تجربیات کسب شده در کارشان را ارائه دهند تا شرکت به­ سمت جلو حرکت کند.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *