هنر ظریف اصلاح

چرا تنظیمات ابتدایی را دستِ بالا می گیریم؟

در پروازی از لندن به نیویورک نشسته اید. به نظر شما هواپیما در چند درصدِ زمان پرواز در مسیر از پیش تعیین شده حرکت می کند؟وقتی که کنار پنجره نشسته اید و به بال هواپیما خیره شده اید،می توانید پره های کوچکی را که روی آن قرار دارد ببینید. وظیفه این پره ها این است که مسیر پرواز را مدام تنظیم کنند‌.

موقعیت فعلی هواپیما

سیستم خلبان خودکار در هر ثانیه هزاران بار اختلاف موقعیت فعلی هواپیما را با موقعیتی که باید در آن باشد، محاسبه کرده و دستورهای اصلاحی موردنیاز را صادر می کند.

قابل پیش بینی و بدون دردسر

زندگی ما هم مثل هواپیما یا ماشین است‌. ترجیح می دادیم اینطور نمی بود و همه چیز طبق برنامه، قابل پیش بینی و بدون دردسر جلو می رفت،در این صورت فقط کافی بود روی تنظیمات اولیه یا به عبارتی نقطه بهینه شروع، تمرکز کنیم و در تمام مراحل زندگی مثل تحصیل، کار، عشق، و خانواده، یک نقطه شروع عالی را انتخاب کنیم و مطابق برنامه به اهداف مان برسیم. اما این چنین نیست.

بادهای مخالف و تغییرات غیرمنتظره

زندگی ما در معرض تلاطم های پی درپی قرار دارد و بیشتر وقت ما صرف مبارزه با بادهای مخالف و تغییرات غیرمنتظره جوی می شود،با وجود این، ما همچنان مثل خلبان های ساده لوح و ناشی رفتار می کنیم؛ نقش تنظیمات ابتدایی را دست بالا گرفته و به طور منظم نقش اصلاح را دست کم می گیریم.

پس چرا ما این قدر نسبت به تصحیح و بازبینی، بی میلی نشان می دهیم؟

چون هرگونه اصلاح کوچک را به عنوان ضعف در برنامه تعبیر می کنیم. پیش خودمان شرمنده می شویم و حس می کنیم شکست خورده ایم،اما حقیقت این است که تقریبا هیچ برنامه ای بطور کامل و مو به مو محقق نمی شود،آیزنهاور به خوبی فهمیده بود که به محض رویارویی سربازها با دشمن، تمام برنامه های قبلی از درجه اعتبار ساقط می شوند‌.

عاقل و بالغ

این پدیده در پرورش شخصیت های مان هم به وضوح دیده می شود. مطمئنم که در زندگی خود حداقل یک نفر را سراغ دارید که از نظر شما عاقل و بالغ است،نظر شما چیست: آیا این به خاطر تنظیم ابتدایی بوده؟ ژن های عالی، تربیت ایده آل و تحصیل درجه یک او را این چنین عاقل کرده؟ یا اصلاح، تلاش مداوم برای حل مسائل و جبران کاستی ها و حذف تدریجی ضعف ها از زندگی؟

نتیجه؟

باید از شرّ این برچسب تحقیر آمیزی که به اصلاح چسبیده خلاص شویم. هیچ استراتژی تجارت بی نقص، سبد سهام بهینه و شغل آرمانی ای وجود ندارد. همه این ها افسانه است. حقیقت این است که شما با یک تنظیم ابتدایی شروع می کنید و بعد از آن باید مدام آن را اصلاح کنید.

عذاب وجدان

پس در زندگی شخصی یا کاری، تمام منابع تان را برای رسیدن به یک تنظیم ابتدایی بی نقص هزینه نکنید،به جای آن بی درنگ و بدون عذاب وجدان، با بازنگری در اموری که موردپسندتان نیست، هنر اصلاح را به کار بگیرید،اصلا اتفاقی نیست که دارم این کلمه ها را در نسخه ۱۴.۷.۱ نرم افزار وُرد تایپ می کنم. نسخه ۱.۰ این نرم افزار سال هاست که دیگر در بازار وجود ندارد!

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarcoشرکت آریان گستر

Summary
Article Name
هنر ظریف اصلاح
Description
عذاب وجدان پس در زندگی شخصی یا کاری، تمام منابع تان را برای رسیدن به یک تنظیم ابتدایی بی نقص هزینه نکنید،به جای آن بی درنگ و بدون عذاب وجدان، با بازنگری در اموری که موردپسندتان نیست، هنر اصلاح را به کار بگیرید،اصلا اتفاقی نیست که دارم این کلمه ها را در نسخه ۱۴.۷.۱ نرم افزار وُرد تایپ می کنم. نسخه ۱.۰ این نرم افزار سال هاست که دیگر در بازار وجود ندارد!
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *