لوگو

هنر اعتماد به نفس و زبان بدن

“مای وست”، بازیگر و خواننده آمریکایی، همیشه سخنی برای گفتن داشت، برای مثال او می‌گفت “من با دو زبان حرف می‌زنم، زبان بدن و زبان انگلیسی.”
صحبت کردن بدون استفاده از کلمات ممکن است به عنوان پدیده‌ای بی‌سابقه به نظر برسد،با این حال حقیقت این است که بدن شما دارای واژگان نامتعارف خود است.

رمزگذاری

به هر شکلی که می‌ایستید، هر نگاهی که می‌کنید، علامت‌ها زیادی را از خود نشان می‌دهید (نشانه‌های مثبت و منفی). بدن خود را به عنوان یک برنامه در نظر بگیرید که دائما پیام‌های دیداری رمز‌گذاری شده‌ای را ارسال می‌کند، ما در این مقاله می‌خواهیم که به شما کمک کنیم تا این رمزها را به وسیله شاخص‌های ساده زبان بدن رمزگشایی کنید.

ارتباط چشمی

با احساسات نگاه کرده و هرگز به کسی خیره نشوید. یک تماس چشمی مستقیم با لبخندی بر روی لب‌هایتان نشان‎ دهنده اعتماد به نفس شما است، درحالی که چشم برداشتن و یا به پایین نگاه کردن نشان دهنده خجالت کشیدن، تسلیم شدن یا شرم داشتن است.

حالت چهره

داشتن یک چهره آرام (اشاره به لبخند زدن) شخصیتی دوست داشتنی از شما را منتقل می‌کند. چپ چپ نگاه کردن، بیش از حد پلک زدن یا تکان دادن ابرو می‌تواند نشانه عصبانیت باشد.

گفتار

به طور هماهنگ و مختصر صحبت کنید تا اعتماد به نفس خود را نشان دهید. یک سخنرانی سریع ممکن است باعث شود دیگران فکر کنند شما در حال گفتن سخنانی نامربوط هستید.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
تُن صدا

صدای خود را معتدل نگه دارید. با تن صدای پایین حرف زدن ممکن است باعث شود زیر لب سخن بگویید و اگر با تن صدای بالا صحبت کنید، ممکن است منجر به فریاد زدن شما شود.

دست‌ها و حرکات

از حرکاتی هدفمند و سنجیده استفاده کنید. دست به سینه ایستادن، نگه‌داشتن دستان در پشت خود یا ضربه زدن با انگشت، نشان دهنده حالت‌ دفاعی، خجالت کشیدن و خسته شدن است.

مشاوره EFQM با آریان گستر
دست دادن

محکم دست دادن با حالتی مستحکم که نه دردآور و نه سست باشد می‌تواند حس اعتماد به نفس را انتقال دهد.

طرز ایستادن یا نشستن

نشستن یا ایستادن با پاهایی صاف بر روی زمین و شانه‌هایی کشیده به سمت عقب نشان دهنده آمادگی و اعتماد به نفس است.

پاها

لرزاندن یا تکان دادن بیش از اندازه پاها و روی هم گذاشتن پایتان می‌تواند طیف وسیعی از علامت‌های منفی را از شما منتشر کنند، که این علامت‌ها می‌توانند نشانه‌ عصبی بودن و نداشتن اعتماد به نفس باشد.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *