به نیازها و مسائل کارمندان اهمیت دهید

به نیازها و مسائل کارمندان اهمیت دهید

به نیازها و مسائل کارمندان اهمیت دهید

اهمیت دادن به نیازهای دیگران

اهمیت دادن به دیگران و نیازهایشان گامی ضروری در ایجاد روابط مثبت در محیط کار است. ولی الزاما به این معنی نیست که در محیط کار با آنها گفتگوهایی طولانی درباره ی زندگی شخصی شان داشته باشید. بلکه باید به آنها نشان دهید که به افکارشان و کارشان اهمیت می دهید.

 

در زیر چند پیشنهاد برای این موضوع آورده شده است:

1- بپذیرید که برای مدیر، مهم است به دیگران و نیازهای آنها اهمیت بدهد. مدیر کارش را به واسطه ی دیگران انجام می دهد. اگر ندانید چه علاقه یا نیازی دارند، نمی توانید بفهمید چه چیز به آنها انگیزه می دهد و نمی توانید حمایتشان را به دست آورید.

2- خود را ملزم سازید که دیگران را درک کنید، حتی اگر با آنها هم عقیده نیستید. پذیرفتن این رویه ی فکری، می تواند شنیدن دیدگاهها و اهمیت دادن به آنها را برایتان آسان تر کند.

3- سؤال های کلی و باز بپرسید، پرسش هایی درباره ی اینکه از چه چیزی بیشترین لذت را می برند، چه چیزی بیشترین احساس رضایت را به آنها می دهد. بزرگترین چالش های آنها چیست، چه چیز از شما می خواهند و چگونه می توانید به موفقیت بیشترشان کمک کنید.

4- مهارت های گوش کردن فعالانه مانند طرح پرسش های باز، تفسیر کردن، مجسم کردن و خلاصه برداری را به کار گیرید، گوش کردن فعالانه به شما کمک می کند تا به سخنان شخص متمرکز شوید.

5- بپذیرید که گذاشتن وقت روی روابطتان نوعی سرمایه گذاری به شمار می رود. وقتی را که به دیگران اختصاص می دهید بازده فراوانی را در قالب افزایش توانایی شما در رسیدن به هدفتان، به دنبال خواهد داشت.

6- اگر در اهمیت دادن به افراد و شرایط خاص دچار مشکل هستید، دلایلش را بررسی کنید، شاید دچار تضاد شخصیتی هستید، شاید گیج شده اید که چرا برخی مسائل باعث آزردگی دیگران می شود ولی شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد. با پرداختن به علت ریشه ای این مسئله، می توانید به مرور به این مقوله ها اهمیت بیشتری بدهید.

 

در نتیجه

مدیرانی که واقعا به دیگران اهمیت می دهند شناسایی کرده و آنها را به هنگام کار مشاهده کنید چگونه علاقه و همدلی خود را منتقل می کنند، اعمال غیر زبانی شان چیست،چه پرسش هایی را مطرح می کنند، دیگران چگونه به آنها پاسخ می دهند. دقت کنید رفتار آنها بر آوازه و مهارتشان در جایگاه یک مدیر، اثر می گذارد.

 

جهت مشاور ایزو و بحث های مدیریتی می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید.اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *