نکته ی مدیریتی

نکته ی مدیریتی

 

 

اگر در مکالمات اداری و سازمانی، مسائل را از دید اول‌شخص بیان کنید، با مشکلات مختلفی مواجه می‌شوید و شخصیت ضعیفی را از خودتان به نمایش می‌گذارید،کارشناسان معمولاً توصیه می‌کنند که فقط در مکالمات چالش‌برانگیز، عبارات خود را با کلمه‌ی «من» آغاز کنید. چراکه در این صورت مخاطبان (یا همکاران) احساس نمی‌کنند مورد سرزنش، یا حمله قرارگرفته‌اند. مثلاً: «من کمی ناامید شدم وقتی شما برای دومین بار، تاریخ سررسید بودجه‌ را فراموش کردید.» درواقع واژه‌ی «من»، برای شرایطی مناسب است که شما روابط شخصی و نزدیکی با یک همکار دارید که او نیز برای شما اهمیت ویژه‌ای قائل است. یا زمانی که می‌خواهید نشان دهید که ازنظر شما، یک مسئله‌ی خاص، دلالت‌ها و پیامدهای اخلاقی مهمی به دنبال دارد. ولی در اغلب مواقع، ضمیر «من»، به‌جای تقویت گفتمان، به تضعیف استدلال‌های شما منجر می‌شود:
اول اینکه واژه‌ی من، به‌نوعی نشان‌دهنده‌ی احساساتی بودن فرد است،
دوم اینکه استفاده از واژه‌ی من، این ذهنیت را تداعی می‌کند که شما به فکر منافع شخصی هستید.
سوم، استفاده از ضمیر من، ممکن است شخصیت شما را ضعیف جلوه دهد.

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

 

 

Summary
Article Name
نکته ی مدیریتی
Description
اگر در مکالمات اداری و سازمانی، مسائل را از دید اول‌شخص بیان کنید، با مشکلات مختلفی مواجه می‌شوید و شخصیت ضعیفی را از خودتان به نمایش می‌گذارید،کارشناسان معمولاً توصیه می‌کنند که فقط در مکالمات چالش‌برانگیز، عبارات خود را با کلمه‌ی «من» آغاز کنید. چراکه در این صورت مخاطبان (یا همکاران) احساس نمی‌کنند مورد سرزنش، یا حمله قرارگرفته‌اند.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو