نقش های متمایز رهبران

◊هدف این مقاله تبیین و توصیف سبک هایی از رهبری است که سازمان وکسب و کار را در مسیر نوآوری مستمر قرار می دهند،به همین دلیل با مطالعه این مقاله شناختی دقیق تر از سبک رهبری سنتی و بوروکراتیک بدست خواهید آورد.

جهت مشاوره ایزو 9001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.

رهبری زیرکانه Nimble Leadership

◊در دو شرکت PARC و Gore که هر دو از پیشتازان نوآوری به شمار می روند،سه نقش متمایز برای رهبران شناسایی شد،این نقش ها هر سه در یک سازمان و شرکت ایفا می شوند و الزاما باید هر سه نقش وجود داشته باشند تا سبکی زیرکانه و میانبر برای دستیابی به رهبری نوین – ویژه شرکت های نوآور- را کشف کنیم.

مشاوره استراتژی با آریان گستر

1)رهبران کارآفرینی Entrepreneurial Leaders

◊در سطح پایین سازمان می چرخند و یا متمرکز می شوند،برای مشتریان ارزش آفرینی کرده و محصولات و خدمات جدید خلق می کنند،کسب و کار را به قلمروهای ناشناخته سوق می دهند.

2)رهبران توانمندسازی Enabling Leaders

◊بر رده های میانی متمرکز می شوند،کارآفرینان و مبدعان را به منابع مالی،اطلاعاتی و نیروی انسانی می رسانند،به عبارتی دست دیگران را می گیرند.

3)رهبران معماریArchitecting Leaders

◊حول و حوش رده های بالای سازمانی پرسه می زنند چشم خود را به کل صفحه بازی می دوزند و نظارت و پایش آن ها از نوع فرهنگی است نه سلسله مراتبی نوآوری و انعطاف پذیری را تبدیل به یک نرم فرهنگی می کنند نه یک سری مقررات و دستورالعمل.

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarcoشرکت آریان گستر

Summary
Article Name
نقش های متمایز رهبران
Description
3)رهبران معماریArchitecting Leaders حول و حوش رده های بالای سازمانی پرسه می زنند چشم خود را به کل صفحه بازی می دوزند و نظارت و پایش آن ها از نوع فرهنگی است نه سلسله مراتبی نوآوری و انعطاف پذیری را تبدیل به یک نرم فرهنگی می کنند نه یک سری مقررات و دستورالعمل.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *