لوگو

نقشه استراتژی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

 

برنامه استراتژیک

نقشه استراتژی یکی از اجزاء بسته برنامه استراتژیک می باشد که می بایست پس از تدوین استراتژی شرکت، ترسیم شود و به عبارتی پیشنیاز ترسیم نقشه استراتژی، استراتژی شرکت می باشد.

اهداف استراتژیک مندرج

نقشه استراتژی، ترسیم شماتیک اهداف استراتژیک مندرج در استراتژی شرکت و روابط علت و معلولی بین اهداف می باشد،نقشه استراتژی نمایشگر شیوه خلق ارزش شرکت برای ذینفعان است و با نگاه به نقشه استراتژی، می بایست ارزش ها و شیوه خلق ارزش ها برای ذینفعان درک شود.

ترسیم نقشه استراتژی

نقشه استراتژی به عبارتی توصیف استراتژی شرکت برای دیگران، غیر از تدوین کنندگان استراتژی، می باشد و با ترسیم نقشه استراتژی، برای کارکنان، مشتریان، و سایر ذینفعان استراتژی شرکت را توصیف می کنیم و لذا کاربرد اصلی و اولیه نقشه استراتژی، توصیف استراتژی برای تفهیم بیشتر می باشد.

شلوغی کلمات

اما آنچه در نقشه استراتژی برخی شرکتها می بینیم ، شلوغی کلمات و روابط پیچیدگی است که فقط خود ترسیم کنندگان نقشه استراتژی می بایست دوباره بصورت شفاهی در خصوص استراتژی توضیح دهند.

سخن آخر

معیار اصلی برای ترسیم یک نقشه استراتژی خوب ، سادکی است؛ به عبارتی نقشه ای که بتواند به سادگی، استراتژی شرکت را توصیف کنند، یک نقشه استراتژی عالی است؛ به دور از هرگونه شلوغی و کاربرد کلمات ثقیل و فنی.

 

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

مشاوره استراتژی با اریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *