77959675 - 02177942240

نقشه استراتژی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

 

برنامه استراتژیک

نقشه استراتژی یکی از اجزاء بسته برنامه استراتژیک می باشد که می بایست پس از تدوین استراتژی شرکت، ترسیم شود و به عبارتی پیشنیاز ترسیم نقشه استراتژی، استراتژی شرکت می باشد.

اهداف استراتژیک مندرج

نقشه استراتژی، ترسیم شماتیک اهداف استراتژیک مندرج در استراتژی شرکت و روابط علت و معلولی بین اهداف می باشد،نقشه استراتژی نمایشگر شیوه خلق ارزش شرکت برای ذینفعان است و با نگاه به نقشه استراتژی، می بایست ارزش ها و شیوه خلق ارزش ها برای ذینفعان درک شود.

ترسیم نقشه استراتژی

نقشه استراتژی به عبارتی توصیف استراتژی شرکت برای دیگران، غیر از تدوین کنندگان استراتژی، می باشد و با ترسیم نقشه استراتژی، برای کارکنان، مشتریان، و سایر ذینفعان استراتژی شرکت را توصیف می کنیم و لذا کاربرد اصلی و اولیه نقشه استراتژی، توصیف استراتژی برای تفهیم بیشتر می باشد.

شلوغی کلمات

اما آنچه در نقشه استراتژی برخی شرکتها می بینیم ، شلوغی کلمات و روابط پیچیدگی است که فقط خود ترسیم کنندگان نقشه استراتژی می بایست دوباره بصورت شفاهی در خصوص استراتژی توضیح دهند.

سخن آخر

معیار اصلی برای ترسیم یک نقشه استراتژی خوب ، سادکی است؛ به عبارتی نقشه ای که بتواند به سادگی، استراتژی شرکت را توصیف کنند، یک نقشه استراتژی عالی است؛ به دور از هرگونه شلوغی و کاربرد کلمات ثقیل و فنی.

 

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

مشاوره استراتژی با اریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
نقشه استراتژی چیست و چه کاربردی دارد؟
Description
برنامه استراتژیک نقشه استراتژی یکی از اجزاء بسته برنامه استراتژیک می باشد که می بایست پس از تدوین استراتژی شرکت، ترسیم شود و به عبارتی پیشنیاز ترسیم نقشه استراتژی، استراتژی شرکت می باشد.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *