مهارتهایتان را کشف کنید

مهارتهایتان را کشف کنید

مهارتهایتان را کشف کنید

 

 

رخدادها و تصمیمات رضایت‌بخش

هنگامی که رخدادها و تصمیمات رضایت‌بخش خود را به خاطر می‌آورید، جزئیات آن را نیز مشخص نمایید؛ به موقعیت‌ها، موضوعات، افراد درگیر و نقشی که بازی کرده‌اند، به خوبی توجه داشته باشید، جمع آوری جزئیات را کامل کنید تا جایی که می‌توانید درباره فعالیتی که خودتان در این فرآیند انجام داده‌اید و نحوه انجام آن را بنویسید، چگونه کار را سازماندهی کرده‌اید، چگونه دیگران را متقاعد کرده‌اید، چگونه مسائل را حل کرده‌ایدو مواردی از این دست…

مشخص کردن مهارت ها

این تمرین به شما کمک خواهد کرد که مهارتهایتان را با بررسی تجربیات واقعی در کار را مشخص کنید، بخش عمده‌ای از امور پنهان در تجربیات مهارتها و استعدادهای شما هستند. و این بیش از آن چیزی است که از خودتان انتظار دارید یا قادر به درکش هستید.

به عنوان مثال:

موضوع رویداد چه بود؟
از چه قابلیتهایی استفاده کردید؟
چه وضعیتی به طور مکرر رخ داد؟
حل مسئله، نیازهایی که باید برآورده می‌شد و یا یک وضعیت بحرانی؟
چه چیز باعث دستیابی شد؟
چه نیازی آشکار شد؟ سازماندهی اهداف، نیاز برای کمک رسانی، نیاز برای کامل کردن یک فعالیت خاص؟
شرایط انجام کار چگونه بود؟
آیا مجبور به رعایت ضرب‌الاجل‌های تعیین شده بودید و یا آزاد و مستقل کار می‌کردید و فرصت کافی برای آموختن و تجربه‌اندوزی نیز داشتید؟

رخدادهای کوچک

وقتی که شما محدوده وسیعی از تجربیات را مرور می‌کنید به رخدادهای کوچکی که در پس این محدوده قرار می‌گیرد، دقت کنید، آنها علایمی برای راهیابی به معانی عمیق‌تر هستند به فعالیتهایی که در کار به شما انرژی می‌دهد و نشانی از استعدادهایتان است، توجه کنید: فعالیتهای مالی، خواندن نقشه‌ های پیچیده و یا تمرکز نمودن روی یک مورد کاری خاص.

استعدادهای طبیعی

استعدادها ممکن است به قدری طبیعی در شما پدیدار شوند که آنها را بی‌اهمیت تلقی کنید، اما این ویژگی‌ها شما را از دیگران جدا می‌کنند و دارایی ارزشمندی برای شما هستند، دانستن این که در بسیاری از فعالیتها خوب هستید به شما شاهدی از مجموع مهارتها ارائه می‌دهد و به اصولی که در کار اجرا می‌کنید، تأکید می‌نماید. به عنوان مثال مهارتهای شما مربوط به کدام یک از امور ذیل است: مدیریت، رهبری، تحقیق، طراحی و برنامه‌ریزی، ارتباطات میان فردی و یا تحلیل مسائل؟

سخن آخر

بعد از انجام این تمرین شما باید درک بهتری از مهارتهای قابل انتقال یا به عبارتی مهارتهای شخصی و میزان مهارتها داشته باشید.

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *