معنای کوچک تر زندگی 

معنای کوچک تر زندگی مطلبی است که در متن زیر می توانید دنبال بفرمایید:

به چه هدف هایی می توانید برسید و به چه هدف هایی نمی توانید؟

♦ چطور به سوال “کی هستی؟” جواب می دهید؟ بیشتر افراد اسم و شغل شان را می گویند و بعضا وقت ها توضیح مختصری درباره خانواده شان می دهند. اما چنین جواب هایی به چه درد می خورد؟ هیچ. چون به سوالی که در مورد هویت تان است نمی توان پاسخ یک جمله ای یا یک پاراگرافی داد.

جنبه های گوناگون زندگی

♦ از آنجا که زندگی های ما از جنبه های گوناگون و بی شماری تشکیل شده، جواب های یک خطی به معنای واقعی کلمه نادرست اند، با این حال ما مدام خودمان را به همین جواب های یک خطی محدود می کنیم. تصویری که از خودمان ترسیم می کنیم به شکل مضحکی ساده، بدون هیچ تضادی و پر از نکات مثبت است، پس بهتر است اصلا به سوال “کی هستی؟” جواب ندهید، چون وقت تان را تلف می کنید.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
حالا سوال دوم: “چه می خواهی؟”

♦ بر خلاف سوال اول، این سوال به شکل واضحی جواب دارد و پاسخ دادن به آن خیلی هم ضروری است، این سوال راجع به هدف شما در زندگی است. بعضی اوقات هم با لفظ “معنای زندگی” از آن یاد می شود.

معنای بزرگ تر زندگی

♦ اگر دنبال معنای بزرگ تر زندگی هستید، باید برای سوالاتی از این دست جواب پیدا کنید: چرا ما روی کره زمین هستیم؟ چرا این جهان وجود دارد؟ و معنای همه اینها چیست؟
علم هیچ پاسخی برای سوال “معنای بزرگ تر زندگی” پیدا نکرده است، پس تلاش برای یافتن معنای بزرگ تر زندگی را رها کنید. چون فقط وقت خودتان را تلف می کنید.

بلندپروازی

♦ اما مساله “معنای کوچک تر زندگی” حیاتی است، چون درباره اهداف شخصی، بلندپروازی ها و ماموریت های شماست، بدون اهداف شخصی، از زندگی خوب خبری نخواهد بود،
چرا هدف ها موثرند؟ چون افراد هدف گرا تلاش بیشتری برای تحقق آن می کنند. به علاوه، اهداف، تصمیم گیری را ساده تر می کنند.

هدف در زندگی

♦ بنابراین توصیه می شود که در زندگی هدف داشته باشید، اما شما باید از واقع بینانه بودن اهداف تان اطمینان حاصل کنید، اگر قدکوتاه و چاق هستید و آرزوی ستاره بسکتبال شدن را دارید، یا اگر می خواهید رئیس جمهور یا میلیاردر شوید، از همین قدم اول خودتان را به دردسر انداخته اید. چون ۹۹ درصد عواملی که در تحقق آنها موثرند، از اختیار شما خارج اند. اهداف غیرواقع بینانه قاتل خوشی ها هستند.

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.
پیشنهاد من؟

♦ عامدانه اهداف خود را کمی مبهم کنید ( مثلا به جای میلیاردر بگویید ثروتمند). اگر به آنها برسید، فوق العاده است و اگر هم نرسید می توانید با توجه به موقعیت تان این طور تعبیر کنید که انگار به هدف تان رسیده اید (حداقل تا حدودی). لازم نیست این فرآیند حتما به شکل آگاهانه انجام شود؛ مغز شما خودش این کار را برایتان انجام خواهد داد.

نتیجه؟

♦ اهداف موثر و مفید اند، با این حال بیشتر مردم درباره “معنای کوچک تر زندگی” به اندازه کافی شفاف نمی اندیشند، یا اصلا هدفی ندارند یا فقط از اهدافی که مُد روز است استقبال می کنند؛ اما گاهی وقت ها مسیر رسیدن به یک زندگی خوب، به معنای انتخابِ اهدافِ قابل دست یابی و تعدیل کردن سطح توقعات است، چیزی که اهمیت دارد این است که بدانید به کجا می روید، نه این که خیلی سریع به همان جای قدیمی برگردید.

 

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
معنای کوچک تر زندگی
Description
نتیجه؟ ♦ اهداف موثر و مفید اند. با این حال بیشتر مردم درباره "معنای کوچک تر زندگی" به اندازه کافی شفاف نمی اندیشند. یا اصلا هدفی ندارند یا فقط از اهدافی که مُد روز است استقبال می کنند؛ اما گاهی وقت ها مسیر رسیدن به یک زندگی خوب، به معنای انتخابِ اهدافِ قابل دست یابی و تعدیل کردن سطح توقعات است. چیزی که اهمیت دارد این است که بدانید به کجا می روید، نه این که خیلی سریع به همان جای قدیمی برگردید.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *