لوگو

مرگ بوروکراسی

 

 

استعداد ها

استخدام استعداد ها بدون استخدام سازمانی مردم را به عنوان مدیر به کار گیرید! با سیستم های مشارکتی آن لاین حایر آشنا شوید Haier Open Partnership Ecosystem

حرکت از دیوارکشی های سازمانی به سیستم های باز نوآوری و خلاقیت
From Rigid Boundaries to Open Innovation

در بیان ابزارهای شرکت حایر در مقابله با بوروکراسی چهار ابزار را بر شمرده و با تکنیک های به کار رفته در این ابزارها آشنا شدیم، حایر در این تجربه ارزشمند اکنون یک گذرگاه تجاری قوی و یک قطب اقتصادی است.

دستاورد بوروکراسی

دستاورد بوروکراسی ایجاد یک فاصله زیاد میان عناصر درونی سازمان و عناصر بیرونی است، بوروکراسی دارای مکانیزم روابط مبتنی بر پنهان کاری و اقدامات اجباری و به فرمان است،بوروکراسی برای شما یک سازمان بسته را با عضلات تحلیل رفته و مفاصل دچار آتروفی که زانوی راه رفتن ندارد؛ به ارمغان می آورد.

در یک محیط باز محصول و خدمت خود را توسعه دهید

حایر برای تولید یک سیستم تهویه داخل منازل ابتدا از طریق یک شبکه اجتماعی در فضای مجازی از کاربران خواست تا دیدگاه های خود را برای چنین محصولی ارائه دهند، سیل دیدگاه ها به سوی حایر روان شد، 30 میلیون نفر نظر دادند، مدیر پروژه محصول یاد شده از 700 هزار نفر کاربر منتخب از میان 30 میلیون نفر دعوت نمود تا دیدگاه های عمیق تری را ارائه نمایند، یکی از نگرانی هایی که از این نظرخواهی ها کسب شد خطر بیماری لژیونر (نوعی آنفولانزا) بود،برای کاهش این ریسک باید در طراحی تیغه های پنکه های فن در دستگاه های تهویه بازنگری میشد.

سیستم مشارکتی باز حایر HOPE

Haier Open Partnership Ecosystem؛حایر برای اجرای ایده های جمع آوری شده از کاربران در شبکه اجتماعی، تکنیک HOPE را به کار گرفت. در سیستم مشارکتی باز، 400 هزار موسسه و شرکت متخصص و مشاوره فنی برای طراحی یک دستگاه تهویه با سیستم جت توربوفن با تغییر طراحی تیغه های فن و استفاده از یک تکنولوژی جدید با کمک پژوهشگاه آیرودینامیک چین دخالت داشتند،نهایتا 33 مؤسسه برای اجرای پروژه به کار گرفته شدند، زمانی که پروژه به بهره برداری رسید تونل بادی تیانژون یکی از محصولات آن بود.

پاداش به استعدادها

حایر به کسب و کارهایی که در مدل همکاری های متقابل در سیستم مشارکتی باز، اختراعات و ابداعات آن ها موجب ارتقا و نوآوری در محصول تیانژن شده است، پاداش می دهد،حایر به یک نکته مهم و جالب توجه هم اندیشیده است،محصول جدید از طریق فروشندگانی به بازار عرضه خواهد شد که در فرایند طراحی و بازآفرینی محصول جدید مشارکت داشته اند.

صرفه جويي معجزه وار

حایر با توسعه سیستم مشارکتی باز توانست از طراحی مفهومی محصول تا تجاری سازی آن حدود 70 درصد در زمان صرفه جویی نماید. گره های تولید و طراحیNode، ریز شرکت ها Microenterpriseو مشتریان بالقوه و شرکای کسب و کار همه وهمه در این پروژه به طور موازی فعال بودند، در این مسیر توان حل مسئله به بالاترین حد می رسد و ریسک ایجاد دست انداز و مسائل گرفتار کننده در بهره برداری از محصول و بازاری کردن آن به کمترین حد می رسد.

سیاست بودجه صفر

سومین ویژگی که حایر در سیستم باز مشارکتی به کار می گیرد این است که پرداخت هزینه های توسعه محصول را بر اساس بازخورد های دریافتی از سیستم باز، پرداخت می کند. اتخاذ سیاست “وجوه صفر” حایر در اجرای این مدل پرداخت باعث می شود فقط پرداخت برای ایده هایی انجام شود که توسط کاربران تایید شده اند،سیستم های AirCube حایر دارای قدرت مرطوب کنندگی و پاک کنندگی هواست. برای طراحی و ایده پردازی این محصول، حدود 800 هزار پیشنهاد برای حایر ارسال شد، وقتی که مدل برای عرضه آماده شد؛ نمونه آن برای گروه انبوه مشتریان در شبکه اجتماعی ارسال و 7500 نفر برای خرید آن ثبت نام کردند.

مردم را استخدام کنید!

نهایتا این که حایر استعداد ها را از سراسر جهان با سیستم مشارکتی باز و سایر پلت فرمهای آن لاین جذب می کند،نکته جالب این است که ریز شرکت های حایر توسط مدیران خود اداره و هدایت نمی شوند بلکه افرادی که از طریق سیستم مشارکتی باز در پروژه حضور یافته اند به نوعی هدایت ریز شرکت های حایر را نیز عهده داد بودند،مدیر ارشد مالی حایر می گوید: یک شرکت می تواند مرز نداشته باشد. مهم نیست کجا هستید؟ اگر کاربران احساس ارزشمندی کنند هر جا که باشند کارمند شما هستند.

 

جهت مشاور ایزو و مشاوره بحث های سازمانی و مدیریتی می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 و مدیریت دانشی تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *